Co s krabičkami od vajec? Vytvořte z nich úžasné jmenovky a cedulky na jarní dárečky

Papírové obaly od vajec, stejně jako ruličky od toaletního papíru, už se sice mohou odhazovat do kontejneru na starý papír, ale můžeme je využít i na domácí výrobu dekoračního papíru. Vytvoříme si z nich barevné cedulky, které využijeme jako podklady na darovací kartičky nebo jmenovky.

Co budete potřebovat na dekorační cedulky

 1. barevné obaly od vajec
 2. ponorný mixér
 3. hlubokou nádobu svodou
 4. tekutý škrob na prádlo
 5. plastovou podložku
 6. vidličku
 7. čtvrtku na akvarel (stačí i obyčejná, ale akvarelová má zajímavější strukturu)
 8. pravítko
 9. děrovací kleště nebo kancelářskou děrovačku
 10. černý popisovač
 11. konopný provázek

1. Obal od vajec rozmixujte

Obal na vajíčka roztrhejte na menší kusy, ty vhoďte do hlubší nádoby svodou a ponorným mixérem rozmixujte na kaši. Pak přilijte trochu tekutého škrobu na prádlo a promixujte ještě jednou. Vznikne hustá kaše.

2. Vytvořte cedulky

Na plastovou podložku naneste trochu kaše, upravte ji do požadovaného tvaru a vidličkou vytvořte strukturu na povrchu. Cedulky budou usychat několik dní.

3. Vytvořte vrchní kartičky

Po důkladném vyschnutí cedulky sloupněte zplastové podložky a připravte si na ně vrchní kartičky. Čtvrtku nestříhejte nůžkami, jenom ji podle pravítka odtrhněte, aby zůstaly otřepané okraje.

4. Napište vzkaz

Na kartičku napište černým popisovačem vzkaz, věnování nebo jenom nakreslete obrázek. Obě kartičky zároveň procvakněte kleštičkami nebo děrovačkou a svažte konopným provázkem.


Přečtěte si také