Bydlení

6. března 2017 13:33

zidkovm

Dobrou a sladké sny aneb Návod, jak si vyrobit moderní lapač snů

Pro moderní vědu je to samozřejmě nesmysl: Jak by nějaký kruh ověšený peřím mohl zlepšit kvalitu spánku? Ale řada věcí funguje, i když je nedokážeme racionálně vysvětlit. Ať už na vynález kmene Čipivejů věříte¨, nebo ne, jeho výrobou můžete získat buďto sladký spánek, nebo alespoň krásnou dekoraci.

Lapače snů jsou krásná věcička, která do místnosti vnáší pohodu a klid. Vítr jemně pohupuje peříčky, lehce cinkají o sebe korálky... A vy klidně spíte. Ať už má lapač snů nadpřirozenou moc, nebo ne, samy tyto zvuky a pohled na něj jsou uklidňující. Pokud nemáte rádi etnostyl, můžete si zkusit vyrobit lapač snů v moderním hávu. Mrkněte níže na video, kde najdete návod, jak si takový moderní lapač snů vyrobit.

Budete potřebovat:dřevěný kruh (vrbová větvička, kterou omotáte kůží), moderní variantou je vyšívací rámečekbavlnky či provázkypeříčka (koupíte v papírnictví či tvořivých obchodech)pevnou nit / tavicí pistolinůžkykvětiny a další dekorace podle vlastního výběru

Lapač snů. Foto: Jan Kundera

Postup:Vyšívací rámeček rozděláte a použijete jenom jeden kruh. Ke kruhu si naaranžujte květiny, svažte je dohromady a přivažte ke kruhu nebo přidělejte pomocí tavné pistole. Nastříhejte si bavlnku a připevněte k ní peříčka opět pomocí tavné pistole. Bavlnku navažte ke kruhu. Pokud chcete, doprostřed kruhu si pověste ještě přívěsek, velký korálek atd.

Mrkněte na postup na videu:

Sladké sny :-)

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také