Jak se staví sen: Dětský pokoj pro budoucí žačku

Paní Bohumilu přihlásila do pořadu její známá – potkávala ji na procházkách a dozvěděla se o tom, že vnučku Kristýnku vychovává sama a stará se o ni od jejích 11 měsíců. Maminka holčičky totiž náhle zemřela a krátce nato zemřel i její otec. Zůstala tak sama jen se svojí babičkou. Ta by si pro ni přála vykouzlit pokoj, který by jí vydržel až do maturity. Je skromná a sama by nenašla odvahu se do pořadu přihlásit. Další díl série Jak se staví sen – extra uv

Paní Bohunka je v důchodu, ale pečuje o tříletou vnučku Kristýnu. Maminka Kristýnky žila s otcem dítěte a spolu vychovávali ještě jejího syna z prvního manželství. Přítel moc nepracoval a měl spoustu dluhů, kvůli kterým skončil ve vězení. Když bylo Kristýnce 11 měsíců, její mladá maminka náhle zemřela na mozkovou mrtvici, která ji postihla během návštěvy partnera ve vězení.

Rodina se rozhodla její orgány darovat, a zachránit tak alespoň další životy. Zůstaly po ní dvě děti. Dospělý syn šel bydlet ke svému biologickému otci a malá dcerka zůstala u babičky, protože otec Kristýnky krátce po opuštění vězení spáchal sebevraždu.

Podívejte se na upoutávku k premiérovému dílu Jak se staví sen:

Co by si přála babička?

Bohunka by si hlavně přála pokoj pro Kristýnku. Nyní spí s vnučkou v ložnici. Ta slouží zároveň i jako dětský pokojíček. Její představa je, že by šla ložnice přepažit a v jedné části by byl obývák a v druhé prostor pro spaní. V obýváku by mohl vzniknout dětský pokojíček. Sama zrekonstruovala koupelnu. Po rozvodu si koupila i nový jednoduchý nábytek. Neví si ale rady se změnou dispozic a finance nazbyt vzhledem k důchodu také nemá. Byt se nachází v panelovém domě. V bytě je koupelna a záchod s vyzděným a zrekonstruovaným jádrem, malá provizorní kuchyň, ještě menší šatna, chodba, obývák s herním koutkem a ložnice. Kromě dětského pokoje by babička s vnučkou uvítaly dostatek úložného prostoru, postel jako pro princeznu a koutek na hraní, který by později sloužil k učení. Pokoj pro Kristýnu je jasný, ale co dál vzhledem k šibeničnímu času?

A jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

Hodnocení designérů: „Byla to velmi příjemná proměna, malá Kristýnka nás při předání opravdu dostala. Hned od začátku jsme tušili, že nejlepší bude přesunout dětský pokoj do původního obýváku. Dispozičně nebylo třeba velkých zásahů, rozsahem to ale přesto byla velká proměna. Trochu nás potrápily podlahy, které byly původně všeho druhu – jejich sjednocení znamenalo důkladné srovnání podkladů ve všech proměňovaných místnostech. V bytě chyběla samostatná ložnice (soukromý prostor) pro babičku i pokojíček pro Kristýnku. Úložné prostory byly řešeny ad hoc, a tedy ne vždy zcela prakticky a s důrazem na maximální využití prostoru. Byt byl na náš vkus hodně zaplněn spoustou předmětů a volal po určitém provzdušnění a stylovém sjednocení.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad. Dívejte se 11. ledna ve 21:30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také