Koupelny

27. června 2017 08:00

Iva Kropáčková

Šach mat: Černá s bílou v interiéru tvoří vrchol elegance. V každé místnosti

Ať už máte rádi minimalismus, nebo retro styl, můžete si interiér, kde vládne bílá s černou, bez problémů zařídit. Tahle kombinace má stále šmrnc. A další barevný odstín přidá na zajímavosti celé místnosti. Nebojte se použít růžové, žluté ani červené doplňky...

Navoďte si doma pocit, jako kdybyste se ocitli na černobílé fotografii. Ač nejsou barevné, působí vznešeně, tajemně i důstojně. Takto zařízená místnost vypadá moderně, přesto ne úplně stroze – naopak, je často šmrncovní. Někdy prostě klasická kombinace černé a bílé dokáže interiér posunout o příčku výš. Pokud se ale rozhodnete zařídit svůj domov také tak, nezapomeňte prostor osvěžit několika plochami pestrých barev. Už Coco Chanel věděla, jak na to...

Černá a bílá: Vkusná kombinace, co nezevšední

Kombinace černé a bílé je kontrastní, přitom soudržná. Společně v interiéru jsou vrcholem elegance. Tyhle dvě barvy jakoby patří k sobě. Snesou se s jinými barvami, spolu se doplňují. Bílá je jasnou volbou pro majitele malých bytů, protože roztahuje a člení prostor, odráží světlo, odhaluje tvar a postatu předmětů. Rozjasňuje krásně jiné barvy (třeba na doplňcích) a dá galantně vyniknout všemu ostatnímu. Černá působí podobně, také umí vyzdvihnout jiné barvy, které jsou komponované na jejím pozadí. V jejím sousedství krásně vyniknou i případné vzory.

Od koupelny po ložnici

Černobílou kombinaci můžete zkusit v jakékoliv místnosti. Sluší obýváku, ložnici, koupelně i kuchyni. Tyto barvy se mohou objevit na nábytku, kobercích, bytových textiliích nebo stěnách – většinou neuděláte chybu, když například ke světlé pohovce nakombinujete černý konferenční stolek nebo knihovnu.

Černá a bílá knihovna místnosti dominují... Foto: iStock

Netradiční černá vana se k bílému nábytku i stěnám hodí... Foto: iStock

Černá a bílá vypadá dobře i na klasické podlahové krytině s motivem dřeva. Například v ložnici na fotce velmi dominuje bílá barva, je na stěně, komodě, stolku i stínítku lampy. Černá se objevuje decentně jen místy, na drobných detailech, na povlečení, případně aplikaci na stěně, přesto umí být výrazná.

Černobílá ložnice s puntíky... Foto: iStock

Retro i minimalismus

S černobílou kombinací si umí poradit jakýkoliv styl – snadno pomocí těchto barev vytvoříte obývací pokoj v retro stylu nebo minimalistickou kuchyni.

Minimalistická kuchyně v bíločerné kombinaci... Foto: iStock

Retro obývák... Foto: iStock

Další barevný odstín? Toho se nebojte

Ačkoliv černobílý interiér je krásný sám o sobě, zaslouží si osvěžení v podobě pestré barvy. Například v retro obýváku na fotografii majitelé zvolili k jinak černobílému vybavení žlutá křesla. Celkový dojem je perfektní. Bát se nemusíte ani jiných doplňkový barev. Třeba výrazné červené, kterou můžete mít na lampě nebo polštáři.

Červená s černou a bílou jde dohromady... Foto: iStock

Další inspiraci na zařízení místností v bíločerné kombinaci i s nápady, jak je kombinovat s jinými barvami, najdete v galerii:

Ivana Kropáčková


Přečtěte si také