Jak na to

10. ledna 2023 13:30

redakce Prima Living

5 chytrých triků, jak v domácnosti použít lak na nehty

Určitě to znáte. Neustále dokupujete nové laky na nehty, protože ty staré už nevystačí ani na pět prstů, ale na druhou stranu je vám líto je úplně odepsat. A tak se v šuplíku kupí pestrobarevné lahvičky, které už nemají žádné další využití… Anebo mají? Poradíme vám, jak je využít trochu jinak!

Zachránce plesové sezony

Jeden způsob, jak použít starý lak, je na záchranu silonek. Všechny jsme to zažily, stane se to zaručeně v té nejnevhodnější chvíli. Třeba když sedíte na židli a čekáte na pohovor. Nebo když vás na plese konečně někdo vyzve k tanci. A jak se zvedáte, zákeřná tříska vám natrhne punčochy, což samozřejmě spustí známý lavinový efekt – jedno oko za druhým se okamžitě začne párat. Pokud ale zachováte chladnou hlavu a máte po ruce lak na nehty, nic není ztraceno! Stačí jím zlehka potřít začátek a konec oka a zastavit tak řetězovou reakci. Ideální je samozřejmě lak průhledný, ale pokud oko zachytíte, ještě než vykoukne zpod sukně, je úplně jedno, jakou barvu použijete.

Prsteny

Že lak může udělat vaše ruce hezčí? To není žádná novinky. Jenže to platí nejen o vašich nehtech. Pokud rády střídáte nejrůznější prsteny vyrobené například z mědi nebo dalších obyčejných kovů, určitě moc dobře znáte ony černé kruhy, které po dni nošení a mytí rukou na vašich prstech zanechají. A právě lak na nehty může tomuhle nešvaru učinit zadost. Stačí vnitřky prstenů natřít bezbarvým lakem!

Kastelánova spása

Pokud nosíte víc klíčů než samotný kastelán a vždy vám trvá, než najdete ten správný, zkuste jejich vršky natřít rozličnými barvami. Jen dejte pozor, aby vám při jejich lakování barva nestekla i na ozubenou část. Mohl by se tak totiž narušit vzorek klíče a namísto urychlení odemykacího procesu byste ve finále čekali několik hodin na zámečníka.

Povinná výbava do auta

Ano, lak na nehty mohou, trochu překvapivě, zužitkovat i muži. Pokud se vám při parkování stane, že omylem otřete auto o popelnici nebo pouliční lampu, nezoufejte! Ošklivý stříbrný šrám na vašem miláčkovi můžete hravě zamaskovat. Ptáte se jak? No přece za pomoci laku na nehty! Navíc nezapomeňte, že laky se de facto chovají stejně jako kterékoli jiné barvy a můžete je míchat. Pokud tedy váš sytě rudý lak přesně neodpovídá světlejšímu odstínu auta, kápněte ho na kousek alobalu, přidejte trochu žluté, popřípadě bílé, a pak už jen výsledný mix šetrně naneste na nevzhledný škrábanec.

Poštovní tajemství

Máte doma stoleté obálky, které už nechtějí lepit? Na jejich uzavření sice můžete použít obyčejné kancelářské lepidlo, ale to není tak silné. Pokud by se navíc do psaní chtěla podívat nepovolaná osoba, může přelepenou obálku poměrně snadno otevřít a pak znovu zalepit, aniž by akt vniknutí zanechal jakékoli stopy. Když ale na obálku použijete lak na nehty, nemá žádný šmírák šanci. Při otevření se totiž papír potrhá a adresátovi tak bude okamžitě jasné, že má zvědavého pošťáka.

Zdroj: (az) a https://m.magazinplus.cz/hobby/441-uzasne-vyuziti-laku-na-nehty-v-domacnosti-diky-nemu-opravite-skrabance-na-obuvi-ci-aute.html


Přečtěte si také