Lexa v DREAM TEAMU – Mistrech dílny vymění sezení v kanceláři za tvrdou dřinu

Lexa, DREAM TEAM, Showtime

Konstruktér motorových vozidel se o auta zajímal už od dětství. Lexa miluje staré stroje a rád je opravuje. I když je šikovný, do Mistrů dílny se mu moc nechtělo, ale nakonec ho přemluvil kamarád.

Lexa o sobě říká, že je cholerik. „Když se mi nedaří, házím vercajkem a kopu do krabic, ale možná se v soutěži přemůžu,“ říká a dodává, že mu týmová práce moc nevoní. V soutěži se tak bude muset překonat, jelikož práce v týmu ho čeká hodně.

Na rozdíl od jiných soutěžících se Lexa práci v dílně věnuje jedině ve volném čase. Je zaměstnaný v kanceláři a tak mu zbývají zejména víkendy na to, aby vyráběl nábytek nebo restauroval staré stroje.

„Vždycky mě bavilo přicházet věcem na kloub, rozebíral jsem budíky a autíčka na setrvačníky a chtěl jsem se umět takové věci vyrobit,“ říká o sobě Lexa. „Mám velký záběr, umím propojit spoustu oborů a většinu věcí jsem se naučil sám,“ dodává.

Co by udělal s výhrou?

Lexa tvrdí, že není soutěživý typ, ale pokud by vyhrál, tak by si přece jen výhru užil. Dílnu má sice plně vybavenou, ale získané finance by investoval do nákupu nějakého dalšího stroje.

Sdílejte článek
Štítky dílna Dream Team