Jak na to

25. března 2022 12:30

Gabriela Svoboda

Pepa vyrobí ze zbytku fošen originální skříňku pod umyvadlo

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Pepa se opět vrátí do letního sídla a pustí se do výroby skříňky pod umyvadlo do budoucí koupelny. Pro výrobu použije zbytek fošen, které minule potřeboval na výrobu kontejneru k psacímu stolu. Fošny nechá zhoblovat, vše si pečlivě zaměří a nezapomene ani na dvířka v zádech skříňky, aby měl přístupy k rozvodům vody. Pro předvrtání spojů na kolíčky použije šikovného pomocníka – kolíkovací sadu. A protože do koupelny jsou praktičtější šuplíky, Pepa se pustí do výroby jednoho, a to z laminové desky. Nařeže ji, bočnice zahraní nábytkovou hranou s tavným lepidlem a smontuje dohromady. Skřínku zkompletuje, přebrousí a natře lazurou a voskovým olejem.

Minutový manžel se tentokrát pustí do vrtání poličky. Ukáže, jak na základě typu stěny vybrat správný vrták i hmoždinku a jak zamezit oprýskání barvy kolem otvoru.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 27. března v 12.30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také