Jak na to

9. září 2022 12:55

Gabriela Svoboda

Po letní pauze pokračuje Pepa v budování kuchyně v letním sídle

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Po letní pauze se Pepa vrací do letního sídla, kde se pustí do budování kuchyně. Nejprve bude muset dozdít v kuchyni niku, což zvládne lepením pórobetonu zdicí pěnou. Do zdi zaseká přívodní kabel, a pak ji natáhne do lepidla a perlinky, aby byla dostatečně pevná pro instalaci mramorového obkladu. Druhou zeď kuchyně obloží sádrokartonem – připevní profily a pak samotnou desku. Pak sestaví spodek i vršek linky, aby mohl vyměřit její desku i obklad přiléhající zdi. Mramorová pracovní deska se musí nainstalovat ještě na OSB desku, a to pomocí lepidla. Na závěr přijde obkladová deska a spoj se zasilikonuje speciálním přípravkem na kámen.

V rámci minutového manžela vyřeší Pepa věčný problém přehazování hadice a sprchy na kohoutku – nainstaluje dvoucestný rozdělovač.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 11. září 2022 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také