Jak na to

21. května 2021 12:45

Pavlína Wagnerová

V Libovkách pokračují práce na přestavbě letního sídla

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale nevědí, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima další díly pořadu Libovky Pepy Libického. V každém dílu se moderátor Pepa Libický věnuje jednomu projektu a divákům v návodech a postupech názorně ukazuje, jak mají pracovat s nářadím a nástroji, i jaké materiály a technologie mohou zvolit, aby se dílo podařilo.

Přestavba starého hospodářského stavení na letní sídlo opět pokračuje. Tentokrát se Pepa Libický pustí do stavby atik z dřevěných hranolů, a především do přípravy střechy, než se začne věnovat svařování hydroizolace. Hydroizolaci samotnou Pepa řádně natáhne, vypne, přikotví a na závěr přivaří. Na zaizolovanou střechu je třeba ještě připevnit geotextilie a hybridní desky, aby do střechy neprorůstaly kořínky ze zelené střechy. Na tyto dvě vrstvy přijdou na lancích zavěšené geobuňky, které v sobě budou držet substrát a na okrajích střechy vrstvu štěrku. Na substrát pak stačí natáhnout koberce zelené střechy, rozházet řízky a je hotovo!

V Minutovém manželovi se Pepa pustí do instalace kamerového systému na zahradě, abyste třeba i na dovolené měli svůj majetek pěkně pod kontrolou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 23.května ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také