Jak na to

4. října 2019 13:30

Pavlína Wagnerová

V novém pořadu Libovky Pepy Libického se zaměříme na výměnu dlažby

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat a tvořit, ale neví, z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima Libovky Pepy Libického. V každém díle se moderátor Pepa Libický bude věnovat jednomu projektu a divákům v návodech a postupech ukáže, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké materiály a technologie zvolit, aby se dílo podařilo.

V prvním díle se Pepa zaměří na výměnu dlažby. Betonová zámkovka byla svého času velkým hitem a každý chtěl mít terasu vydlážděnou právě touto praktickou dlažbou. Ovšem po letech dobré služby může být již docela poničená a zvlněná, například kvůli kořenům, které prorůstají odspodu. V pořadu Libovky Pepy Libického si ukážeme, jak podlahu terasy revitalizovat a vyměnit starou zámkovou dlažbu za krásnou novou, kamennou, která dodá naší terase moderní rustikální charakter.

Pokud se ale na výměnu zámkové dlažby ještě nechystáte, poradíme, jak ji alespoň pořádně vyčistit. Plevel a mech prorůstající spárami, nánosy starého prachu… V rubrice Minutový manžel ukážeme, jak na její čištění pomocí vysokotlakého čističe neboli vapky, kterou stačí připojit k vodovodnímu potrubí a elektrické zásuvce, a začnou se dít zázraky.

Sledujte v neděli 10. října ve 13.30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také