Obývací pokoj

2. července 2017 07:00

Iva Kropáčková

Milujete romanci, světlé odstíny a máte styl? Pak si zařiďte přesně takový obývák

Nebojte se různorodých kombinací, nakonec totiž přijdete na to, že jim to spolu maximálně sluší...

Skandinávie je pro vás moc chladná, Provence zase příliš zdobná? Vezměte si od každého stylu něco a sáhněte po rustikálním bydlení vmoderním provedení, které hřeje na duši přírodními materiály a přitom vaši návštěvě poreferuje, že vy rozhodně víte, co sčím kombinovat. Pokud vám stávkuje fantazie, zkuste se inspirovat těmito zdařilými realizacemi. My je hodnotíme na výbornou.

Smetanová vhlavní roli

Krémovým odstínům to vobýváku prostě sluší, zvlášť když výsledek hezky rozzáří podlaha zkeramických obkladů vnevídaném dekoru. Klasická dřevěná okna ponechejte bez záclon a do truhlíků zasaďte ostře zelené rostliny, nejlépe ty symbolizující bonsaje, nebo menší fíkusy. Konferenční stolky a celý set nábytku volte vúzkém provedení a vlaku, nikoliv vmasivu. Namísto klasického taburetu volte ten sháčkovaným návlekem. Obávat se nemusíte také dnes tolik populárních luceren.

Tady hraje prim smetanová..., Foto: iStock

Kombinace moderního sretro skříní

Retro obývákové skříni po babičce vdechněte novou roli a začněte už tím, že ji přelakujete nátěrem vosvěžujícím mint odstínu. A trochu barvy si vyšetřete také na krb. Textilní pohovku vytuňte záplavou nadýchaných polštářků a nastřídačku je oblečte do motivů, kde hraje prim zářivě tyrkysová. Jedině tak povzbudíte dojem, že modrá je skutečně dobrá a ve vašem obyváku není jen tak pro nic za nic.

Nebojte se kombinovat nové se starším..., Foto: iStock

Máte vplánu zamaskovat trámy? Právě naopak, nechejte je zářit!

Dřevěné prvky interiéru vždycky sluší, předají mu totiž kontakt spřírodou a vneposlední řadě je dřevěný materiál maximálně přátelským sjakýmkoliv stylem či doplňky. Nás dostal důmyslně řešený strop obložený dřevem, ze kterého vystupují „střešní“ okna. Myslete také na závěsné osvícení, ať poutá vaše zraky směrem vzhůru. Stěny za televizí místo barvy potáhněte tapetou imitující cihly a za sedačku přisuňte širokou polici, která by ale měla být ve stejném či podobném stylu jako konferenční stůl. Nikdo by ji tam nečekal, ale všem se toto řešení zalíbí. My vredakci dále musíme vyzvednout schodiště, která tvoří dřevěný základ a pokračuje průzračným sklem.

Ukažte trámy..., Foto: iStock

Lenošivá nostalgie za pár korun

Závěsnou houpací síť si nemusíte nechat jen na zahradu, ale může najít místo i ve vašem obývacím pokoji, který zároveň poslouží jako kancelář, odkud tu a tam pracujete online. Na kostru sedačky použijte palety skomfortní matračkou, namísto poliček volte na pohled efektní dřevěné bedýnky a pro kancelářskou židli si zajděte do školy, nebo účelně vyberte tu, co supluje vzhled té ze školní lavice. Jak vidíte, zařízení bytu nemusí stát majlant, bohatě stačí mít dobrý nápad.

Houpací síť v interiéru? Proč ne!, Foto: iStock

Na skok do pralesa

Rustikální krásu přírodních materiálů a světlého zdiva můžete rozbít vdobrém slova smyslu saplikací tropických zelených listů. Dřevěná polínka vtomto případě hravě zastoupí odkládací stolky. A pokud to umíte sháčkem, uháčkujte si slušivý závoj na závěsný lustr.

Perfektně sladěno..., Foto: iStock

-lz-


Přečtěte si také