Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Milujete romanci, světlé odstíny a máte styl? Pak si zařiďte přesně takový obývák

Nebojte se různorodých kombinací, nakonec totiž přijdete na to, že jim to spolu maximálně sluší...
Vydáno: 02.07.2017
Světlé odstíny jsou v obýváku příjemné...
Autor: iStock Světlé odstíny jsou v obýváku příjemné...

Skandinávie je pro vás moc chladná, Provence zase příliš zdobná? Vezměte si od každého stylu něco a sáhněte po rustikálním bydlení v moderním provedení, které hřeje na duši přírodními materiály a přitom vaši návštěvě poreferuje, že vy rozhodně víte, co s čím kombinovat. Pokud vám stávkuje fantazie, zkuste se inspirovat těmito zdařilými realizacemi. My je hodnotíme na výbornou.

Smetanová v hlavní roli

Krémovým odstínům to v obýváku prostě sluší, zvlášť když výsledek hezky rozzáří podlaha z keramických obkladů v nevídaném dekoru. Klasická dřevěná okna ponechejte bez záclon a do truhlíků zasaďte ostře zelené rostliny, nejlépe ty symbolizující bonsaje, nebo menší fíkusy. Konferenční stolky a celý set nábytku volte v úzkém provedení a v laku, nikoliv v masivu. Namísto klasického taburetu volte ten s háčkovaným návlekem. Obávat se nemusíte také dnes tolik populárních luceren.

Tady hraje prim krémová... Foto: Tady hraje prim smetanová..., Foto: iStock

 

Kombinace moderního s retro skříní

Retro obývákové skříni po babičce vdechněte novou roli a začněte už tím, že ji přelakujete nátěrem v osvěžujícím mint odstínu. A trochu barvy si vyšetřete také na krb. Textilní pohovku vytuňte záplavou nadýchaných polštářků a nastřídačku je oblečte do motivů, kde hraje prim zářivě tyrkysová. Jedině tak povzbudíte dojem, že modrá je skutečně dobrá a ve vašem obyváku není jen tak pro nic za nic.

Nebojte se kombinovat nové se starším... Foto: Nebojte se kombinovat nové se starším..., Foto: iStock

 

Máte v plánu zamaskovat trámy? Právě naopak, nechejte je zářit!

Dřevěné prvky interiéru vždycky sluší, předají mu totiž kontakt s přírodou a v neposlední řadě je dřevěný materiál maximálně přátelským s jakýmkoliv stylem či doplňky. Nás dostal důmyslně řešený strop obložený dřevem, ze kterého vystupují „střešní“ okna. Myslete také na závěsné osvícení, ať poutá vaše zraky směrem vzhůru. Stěny za televizí místo barvy potáhněte tapetou imitující cihly a za sedačku přisuňte širokou polici, která by ale měla být ve stejném či podobném stylu jako konferenční stůl. Nikdo by ji tam nečekal, ale všem se toto řešení zalíbí. My v redakci dále musíme vyzvednout schodiště, která tvoří dřevěný základ a pokračuje průzračným sklem.

Ukažte trámy... Foto: Ukažte trámy..., Foto: iStock

 

Lenošivá nostalgie za pár korun

Závěsnou houpací síť si nemusíte nechat jen na zahradu, ale může najít místo i ve vašem obývacím pokoji, který zároveň poslouží jako kancelář, odkud tu a tam pracujete online. Na kostru sedačky použijte palety s komfortní matračkou, namísto poliček volte na pohled efektní dřevěné bedýnky a pro kancelářskou židli si zajděte do školy, nebo účelně vyberte tu, co supluje vzhled té ze školní lavice. Jak vidíte, zařízení bytu nemusí stát majlant, bohatě stačí mít dobrý nápad.

Houpací síť v interiéru? Proč ne! Foto: Houpací síť v interiéru? Proč ne!, Foto: iStock

 

Na skok do pralesa

Rustikální krásu přírodních materiálů a světlého zdiva můžete rozbít v dobrém slova smyslu s aplikací tropických zelených listů. Dřevěná polínka v tomto případě hravě zastoupí odkládací stolky. A pokud to umíte s háčkem, uháčkujte si slušivý závoj na závěsný lustr.

Perfektně sladěno... Foto: Perfektně sladěno..., Foto: iStock

-lz-

Článek je zařazen v: obývák , obývací pokoj , romantika , romance

reklama