Jak se staví sen

7. srpna 2017 12:10

Markéta Zídková

Před a po: Porovnejte si proměnu bytu v Duchcově

Vtipný manželský pár Jarka a Evžen se dočkali krásné nové kuchyně s velkým obývacím pokojem.

Porovnávat před a po v tomto bytě 3+1 v Duchcově skoro nemá smysl, tak velká je to proměna. Nejen ve stylu zařízení, ale i v dispozici bytu a v umístění předmětů. Původně byla malá kuchyňka dveřmi oddělena od obývacího pokoje Evžena. Za zdí byl růžový obývací pokoj Jarušky, která zde i spí. Manželé si totiž rozdělili i spaní, aby se navzájem v noci nerušili.

Kuchyně byla tak malá, že lednice a mrazák se musely vejít na chodbu, což znamenalo neustále lítat pro každé vajíčko přes Evženův obývací pokoj. Přednost dostal v kuchyni jídelní stůl, ten ale byl přiražený ke zdi, takže u něj byly trvale stejně jen dvě židle. Když se tak sešla celá rodina, neměla si kam pořádně sednout – a že mají Evžen s Jarkou velkou rodinu: 2 děti, 7 vnoučat a 5 pravnoučat. Ještě že mají zahrádku, kde se všichni mohou v létě sejít.

Designéři tak měnili dispozici: Probourali příčku mezi kuchyní a Evženovým obývákem. Ukrojili kousek z Jarčina pokoje. Ten je nyní oddělen pouze posuvnými skleněnými dveřmi, takže když přijde rodina, mohou děti lítat mezi oběma obývacími pokoji. Naopak když se manželé nechtějí rušit, jednoduše dveře zavřou. Jídelní stůl našel své místo v obývacím pokoji a do kuchyně se nastěhovala velkorysá lednice s mrazákem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také