Jak na to

16. června 2023 13:00

Gabriela Svoboda

Kutilské geniality, zdravé lahůdky a zahrádkářské triky - jsou tu opět Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a používáte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Slupky od cibule jsou jedním z nejčastějších kuchyňských odpadů. Šetři s Láďou proto prozradí, jak je využít v odvaru pro naše zdraví. Kutil Honza představí svou sklenářskou vychytávku – zvedák na skla, který si sestrojil ze šrotu. Láďova domácí lékárna se zaměří na lilek, který je dobrý například na bolavá kolena. Divák Gerard představí historii čevapčiči, správný způsob jeho přípravy a také svůj rodinný recept na něj. Nakonec ho s Láďou připraví na ohni.

V dílně se Láďa pustí do výroby vychytané betonové zarážky za dveře ze staré násady, aby vás průvan neuvěznil třeba na zahradě. Láďa jako vždy otevře i svůj Poštokufr. Divačka Eva se podělí o návod na výrobu dekorace do zahrady z kamínků a starých obkladaček. Dozvíte se, které dámy zvítězily v soutěži Prima kutil. Recept na závěr bude tentokrát na zašlápnutou ertepli s brynzovým dipem.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 18. června 2023 ve 13.00 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky lilek

Přečtěte si také