Jak na to

8. dubna 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Láďa opět zazáří, vyrobí originální policovou stěnu ze starých dveří

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a zužitkováváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Ani tentokráte nevynechá Láďa návštěvu u zručného kutila a vyrazí do Hranic na Moravě za panem Františkem, který si vyrobil vlastní brusku na pilové kotouče. O zázračných účincích exotické kurkumy v boji snad se všemi záněty, které se nám v těle mohou objevit, se dozvíme v Láďově domácí lékárně. Navíc si z ní uvaříme lahodné a velice zdravé zlaté mléko. V dílně pak vyrobíme vychytanou policovou stěnu ze starých dveří, která se bude krásně vyjímat v garáži nebo právě v dílně.

Od pana Josefa okoukáme recept na vynikající specialitu ze čtyř druhů masa s názvem maso z lorny, což je speciální nádoba, ve které se maso vaří ve vlastní šťávě, a zároveň se udí. A s jeho šikovnou ženou Marií vytvoříme krásnou velikonoční dekoraci ze slámy. Na závěr si ukuchtíme něco jednoduchého a levného k zakousnutí – bryndzové tyčinky, se kterými budete hvězdou každého večírku.

Sledujte v neděli 10. dubna 2022 v 13.05 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky kurkuma

Přečtěte si také