Jak na to

1. dubna 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Láďa představí zázračné účinky chilli papriček

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V prvním dubnovém díle vyrazíme s Láďou do Karlových Varů, ovšem nikoli do lázní, nýbrž na návštěvu za divačkou Štěpánkou, která nás zasvětí do ručního pletení s obřími klubky vlny. Doslova ručního! V Láďově domácí lékárně poodhalíme, na co všechno lze využít chilli papričky. Podobně jako pejsek s kočičkou vařili dort ze všeho, co jim chutnalo, šel na svůj sušenkový dort i divák Vladimír Palička – dopadlo to ale nesrovnatelně líp!

Do dílny zaskočíme vyrobit praktické a pohodlně polstrované štokrle ze staré bedýnky. Milovníky kreativní tvorby potěšíme návštěvou u pana Pulkraba, který už více než padesát let vyrábí a slepuje nejrůznější objekty ze špejlí. V kuchyni si tentokráte pochutnáme na zdravém, a přitom rychlém a levném fit receptu – tuňákových karbanátkách.

Sledujte v neděli 3. dubna 2022 v 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také