Jak na to

4. září 2020 14:20

Pavlína Wagnerová

První poprázdninový díl Vychytávek Ládi Hrušky se nese ve znamení vína

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

První poprázdninový díl Vychytávek Ládi Hrušky vás přenese na Moravu, kde stejně jako ve zbytku republiky právě probíhá vinobraní. Tematicky proto přinese návod na vyprošťovák, který se bude po koštování vína jistě hodit. Ukáže i sbírku tradičních krojů, kterým díky renovaci vdechl pan Ladislav nový život. Popíjet se samozřejmě musí u pěkně prostřené tabule. Láďa má návod na stojan na ubrousky z korků od vína i korkovou ohrádku na svíčku.

Z hroznů se nedělá jen víno. Zkusit můžete třeba i vinné želé na tousty, topinky nebo k masu. Koláč pecák s tvarohovou náplní a povidly je kyjovskou specialitou, po které se budete najisto olizovat až za ušima. Netradiční dárek, se kterým určitě sklidíte úspěch, je vychytaná bedýnka na víno i skleničky. Na závěr má pak Láďa jako vždy recept za pár kaček – stále tematicky na nevinné kremrole.

Sledujte 6. září ve 14.20 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také