Jak na to

23. listopadu 2018 12:00

Speciální Vychytávky Ládi Hrušky ze Slovácka: Recepty na zabijačkové lahůdky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Ve speciálním dílu ze Slovácka budeme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky hosty rodiny Poláškovic ve Tvarožné Lhotě a zúčastníme se pravé moravské zabijačky, což Láďovi připomene rady našich babiček, na co všechno je dobré vepřové sádlo. I při zabijačce se hodí různé vychytávky a zlepšováky, a tak se podíváme, jak funguje praktický kladkostroj na zvedání prasete. Dostaneme recepty hned na několik zabijačkových lahůdek – na jitrnice, škvarky na černém pivě a polévku, na Slovácku zvanou ovarnica.

Uctíme tradici spolu s paní košíkářkou, od které se dozvíme řadu zajímavostí o jejím řemesle a která nás naučí uplést jednoduchý proutěný prstýnek pro štěstí. Paní perníkářka nám zase prozradí své nejtajnější tipy na zadělávání těsta, zdobení a skladování perníčků. Ostatně, prověřenou vychytávku na uchování cukroví má i Láďa. Pro ty, co rádi uctí návštěvu dobrou slivovičkou, bude vítanou inspirací Láďův návod, jak vyrobit stylové prkýnko na sadu panáčků.

Sledujte v neděli 25. listopadu ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také