Jak na to

24. května 2019 12:45

Pavlína Wagnerová

V novém dílu Vychytávek vás Láďa Hruška naučí recept na šašlik v sodovce

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Připomeneme si další starou tradici, a sice tzv. jízdy králů, které jsou dokonce zapsané na seznamu UNESCO jako nehmotné dědictví. A jízda bude i tento díl, ve kterém navštívíme Skřítkov neboli lesní království Jany Kuskové, která vdechuje život lesním bytostem, a naučíme se vyrábět postavičky z papírové hmoty. Představíme si další staré řemeslo, tentokráte kovářské. Místo tataráku z masa si připravíme delikátní a dietní ovocný tatarák s limetkovo-skořicovým přelivem. Vychytanou vertikální zahrádkou z palety potěšíme všechny, kdo by chtěli zahradničit, ale nemají kde.

Naší nejlepší vizitkou budou zářivě třpytivé boty vyčištěné na vlastnoručně vyrobené praktické rohožce z kartáčů. A když už jsme v tom, můžeme v dílně zůstat a zhotovit si rustikální držák na toaletní papír. Zručností se může pochlubit i kutil Jiří Věříš, který si sám sestrojil multifunkční krbová kamna. Závěr pořadu bude patřit našim mlsným jazýčkům a Láďovu receptu na šašlik v sodovce.

Vice inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 26. května ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také