Jak na to

6. března 2020 13:15

Pavlína Wagnerová

Věnujte k MDŽ originální srdce z březového proutí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás po zimní přestávce zpět, každou neděli odpoledne.

Hned zkraje nám Láďa připomene nejen to, že v neděli slavíme Mezinárodní den žen, ale také nám poodhalí zákulisí historie tohoto svátku, a pánům, kteří na to zapomněli, poradí, jak jejich pochybení ještě narychlo zachránit – díky originálnímu srdci z březového proutí. A březové dřevo i kůru využijeme také při výrobě dekorativní kočičky. Dozvíme se, jak si z obyčejného česneku přichystat neobyčejný elixír dlouhověkosti. V alchymistických pokusech budeme pokračovat také při míchání domácí ústní vody, tam ovšem česnek raději vynecháme. Navštívíme šikovného kutila, pana Romana Soukupa, který si z bubnu od staré pračky vyrobil vychytaný gril. Recyklovat budeme také bedýnku od munice, a sice na nástěnnou polici s lékárničkou, která se bude skvěle hodit například do dílny.

Věřili byste, že portrét vašich milovaných nemusí být jen nafocený či namalovaný, ale také třeba vyšívaný? Chce to ale notnou dávku šikovnosti a trpělivosti. Pokud vás láká jehla a barevné bavlnky, můžete začít alespoň s nítěnou grafikou. Těšit se můžeme opět na pejsky, tentokráte z útulku v Poděbradech. A na závěr se pustíme do vaření. Nemusíte se ale bát, nebude se hodiny vyvařovat, Láďova vychytaná a zdravá rajská s těstovinami a masovými koulemi je na talíři za pár minut.

Sledujte 8. března ve 13.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také