Jak na to

12. května 2023 12:55

Gabriela Svoboda

Vyrobte si s Láďou vychytaný rustikální svícen

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Rubrika Šetři s Láďou poradí, jak si vyrobit vychytaný letní bezezbytkový drink ochucený zamraženou šťávou z kompotu. Kutil Martin pozve Láďu do své dílny a společně vyrobí stylový svícen z trámů a koňských podkov. Láďova domácí lékárna představí skvělý preventivní lék proti nejrůznějším bacilům, který si doma snadno vyrobíte z česneku a medu. Divák Honza se podělí o recept na pečenou domácí tlačenku.

V dílně se Láďa pustí do výroby minizahrádky pro sukulenty z březového špalku. Láďův poštokufr vydá další tajemství nejlepších výtvorů, vychytávek i výpěstků od diváků. S kamarádkou Radkou Láďa vyrobí vítací ceduli ke vchodovým dveřím ze starých prken. Ať už na zobání večer u televize, na piknik nebo návštěvu u kamarádů se vám bude hodit Láďův recept na jednoduché párty krekry.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 14. května 2023 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také