Jak na to

17. června 2022 11:50

Gabriela Svoboda

Konečně jsme se dočkali! Červen je období sklizně první zeleniny

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Tentokrát se zaměříme na ochranu brambor před mšicemi, mandelinkou bramborovou i plísní a doporučíme, proč se v rámci ochrany zblízka podívat i na plevel. Výrobky z ovčí vlny získávají na oblibě a my ukážeme, jak se taková vlna získává i k čemu dalšímu se dá používat. Pokud chcete letos vyrazit na netradiční dovolenou, ale nechcete letět, můžete snadno změnit své auto na malý obytňák. Ukážeme, jak na to pomocí šikovné vestavby. Koloběžky nebo longboardy patří v poslední době k oblíbeným dopravním prostředkům ve městech. Jak je správně vybrat a pečovat o ně?

Staré nářadí nemusíte vyhazovat. Ukážeme, jak si z něj vyrobit krásnou vítací ceduli pro návštěvy – Na Míru. I dětské prvky a hračky mohou do zahrady zapadat, a to i dávno potom, co děti odrostou. Předvedeme, že i dětské hřiště může být krásný zahradotvorný prvek. Poradíme, jak na stavbu dřevěné terasy – správný výběr materiálu i její založení – tak, aby dlouho vydržela. Doba sklizně je konečně tu! Předvedeme, jak správně sklízet a skladovat zeleninu i jak zeleninu ještě teď vysévat.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 19. června 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také