Jak na to

12. května 2023 11:50

Gabriela Svoboda

Připravíme si chřestové velouté a jak jinak než beze zbytku

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Přestože před nimi obvykle míváme přirozený respekt, jejich zdraví prospěšné produkty jsou každodenní součástí našeho života. Proto představíme první díl cyklu o soužití – člověka se včelami. Letošní zima kvalitě trávníků právě neprospěla. V mnoha z nich je velké množství mechu. Poradíme, jak se ho zbavit a jak dosít kvalitní trávník. Na Míru se tentokrát pustíme do výroby dětského zavíracího pískoviště. Pokud vám zahrada trochu přerůstá přes hlavu, oceníte naše rady, jak se pustit do řezu keřů.

Rubrika Beze ztrát zpracuje oblíbenou jarní pochutinu, a Luboš Rychvalský tak vykouzlí chřestové velouté – chřest se ztraceným vejcem, strouhankou ze starých rohlíků a omáčkou. Předělávat už postavený dům bývá komplikované. Proto je důležité si ještě před stavbou rozmyslet, jaké materiály a stavební systémy použít. Minutový manžel – lekce pro ženy předvede, jak si postavit chodníček v záhonu. Zaměříme se i na otužování sadby, kterou jsme si předpěstovali za okny a která se nyní pomalu musí chystat do záhonu.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 14. května 2023 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také