Jak na to

4. prosince 2020 09:16

Pavlína Wagnerová

V Receptáři se chystáme na Vánoce!

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

Ač vám to může přijít brzy, prosinec je správným časem na výsev muškátů! Zkuste si s naším návodem vypěstovat tuhle chloubu balkonů a oken na příští sezonu sami. K Vánocům neodmyslitelně patří ořechy, Pavel „Kutil“ Zeman s Honzou Hermanem se proto pustí do výroby šikovného louskáčku. Při zimních procházkách se mnoho z nás snaží přilepšit vodním ptákům, a tak hází labutím třeba staré pečivo. Není to ale úplně správně. Ukážeme, čím vodní ptáky v zimě krmit, aby si pochutnali, a zároveň dostávali správnou výživu. Sváteční aranžmá se svíčkami na stůl si můžete vyrobit třeba jako náhradu adventního věnce. Předvedeme, jak na to.

I dveřní zarážka může mít sváteční nádech! Šárka Rooya ji vyrobí originálně v podobě vánočního skřítka. Listárna se bude věnovat čtyřnohým mazlíčkům. Také vám před Vánocemi chodí balíčky v kartonových krabicích? Ukážeme, jak je chytře recyklovat a vyrobit z kartonu překrásné dekorace. Na závěr prozradíme, jak si na jaře ušetřit spoustu práce včasnou dezinfekcí skleníku.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 6. prosince v 11.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také