Trendy

3. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

7 největších průšvihů ve svatební výzdobě. Nedopusťte se jich

Při plánování svatby se přímo nabízí pustit se do dekorování hodovního stolu nebo rovnou obřadní síně či oltáře. Ale pozor, ne vždy se to povede. Jak se tedy vyhnout těm nejhorším chybám, když si chcete vyzdobit svůj velký den?

Nerozmýšlíme dopředu

Všechno je potřeba si rozmyslet. A to hodně dopředu. Pokud se pustíte do svatební výzdoby, pamatujte, že by měla mít jednotný styl a měla by dávat smysl. Připravte si plán toho, co na svatbě chcete. Potřebujete hodně květin, nebo vám bude stačit menší množství a dáte raději přednost výzdobě hostiny? Tyhle a další otázky si zodpovězte co nejdříve, abyste měli dost času na hledání inspirace a alternativ.

Nemáme náhradní plán

Zvlášť pokud chcete svatbu pod širým nebem, nezapomínejte, že větru dešti neporučíte. Mějte proto připravený plán B, který využijete, když se zatáhne. Nikdy ho nevynechávejte. Počasí je nevyzpytatelné.

Necháme se unést

Když se rozhodneme pro určitý styl, měli bychom sním pracovat. Internet je plný inspirace a nápadů na svatební výzdobu, nelze ale použít všechno, co se nám zalíbí. Nenechte se unést tím, co na internetu najdete. Snažte se dodržet jednotný styl a experimentovat jen tak, aby ztoho nebyla katastrofa.

Neodvážíme se zkusit něco nového

Neznamená to ale, že bychom neměli zkusit něco neotřelého a originálního, Držet se odsvědčených tradic je beze sporu jednodušší, ale tím hosty nezaujmeme. Vyzkoušejte zajímavou barvu, kdo říká, že všechno musí být bílé? Vytvořte samoobslužný bar, který nabídne občerstvení už před obřadem. Možností je spousta.

Snažíme se mít svatbu zPinterestu

Nezapomínejme ale, že nejsme profesionální designéři nebo floristé. To, co vidíme na internetu, je jedna věc, realizace druhá. Nevybírejte si nápady, které vypadají složitě. Snažte se, abyste se vprůběhu vytváření výzdoby vyhnuli neúspěchům. Tím se vracíme kprvnímu bodu: vše si dopředu rozmyslete a nepouštějte se do věcí, které by vás nakonec jen otrávily.

Nedáme do dekorací sami sebe

Navíc pokud se budeme hnát za dokonale vypadající svatbou, nejspíš způsobíme i to, že se zvýzdoby vytratí naše osobnost. Pokud máte rádi určitou barvu, použijte ji. Pokud chcete místo hostiny grilovat, udělejte to.

Zapomínáme na detaily

Největší síla je vdetailech. Nádherná květinová výzdoba sice zaujme, ale je drahá a navíc kdo kdy neviděl úžasnou květinovou výzdobu? Všichni máme televizi. Zaměřte se proto na detaily. Zamyslete se nad tím, jak vytvořit jmenovky ke svatební tabuli, jak poskládat ubrousky, jak vylepšit myrtu na klopách…

Sdílejte článek

Přečtěte si také