Trendy

26. června 2019 06:00

redakce Prima Zoom

Svatební přípravy: Co zvládnete sami a co raději přenechat profíkům?

Svatba je sama o sobě krásnou událostí, ale dokáže také pořádně vystresovat. Skoro nikdo nemá neomezený rozpočet, měli byste proto dobře promyslet, co si dokážete zařídit sami a co naopak svěříte do rukou odborníků.

Pozvánky

Na svatbu zvete své nejbližší. Ti jistě ocení, když dostanou pozvánku, která vás oba charakterizuje, je pro vás typická. Vyrobte si ji samy! Můžete napříkladupravit nějakou fotku, vložit do ní nápis, nebo něco namalovat, ozdobit krajkou apod. Případně pokud nemáte dostatek času nebo si moc nevěříte, oslovte některého ze svých přátel nebo příbuzných, aby vám pozvánkunavrhli. Nemá cenu hledat pomoc usvatebních salónů. Vesměs vám nabídnou jen standardizované pozvánky, dost často kýčovité.

Verdikt: Udělejte si sami.

Lekce tance

Klasika jako valčík nebo polka se už tolik netančí.Většinou hosté stojí vkruhu a pohupují se do rytmu, nebo si „jedou to svoje“. Pokud máte ale obavy ztance novomanželů, najděte si na YouTube taneční hodiny a učte se podle nich. Těch pár minut pak jistě zvládnete. Místo toho, abyste utráceli za lekce tance, investujte tyto peníze do svatební party.

Verdikt: Udělejte si sami.

Květiny a květinová výzdoba

Služby floristy mohou vyjít na pořádně tučnou částku, zvlášť pokud se jedná o svatební květinovou výzdobu.

Strochou kreativity a pomocí přátelsi můžete vytvořit svou vlastní květinovou výzdobu, a to za zlomek ceny. Stačí nakombinovat vaše oblíbené květiny a svázat je motouzem. Vkyticích se navíc projeví vaše osobnost. Určitě se nenajde hosta, který by vás za to nepochválil. Jenom nezapomeňte na vázy. Vtipnou a vkusnou alternativou mohou být i lahve od vína, hodit se mohou také svíčky.

Verdikt: Udělejte si sami.

Nápoje

Pokud máte možnost připravit si drinky sami a nejste vžádné restauraci, kde si za sklenici vody účtují 40 korun, udělejte to úplně jednoduše. Pořiďte si několik lahodných šumivých vín, které jsou k dispozici za zlomek nákladů šampaňského. Kupte dostatek piv a vín. Na značky moc nehleďte, vjednu ráno určitě nebude nikdo řešit, co zrovna pije. Nezapomeňte ani na tvrdý alkohol, ideálně na ty dobře kombinovatelné i snealkem (vodka, rum, gin), aby si mohli hosté míchat drinky podle libosti. Pořiďte také dostatek vody, nějaké džusy a limonády.

Verdikt: Udělejte si sami.

Plánování a celková organizace

Jistě chcete mít všechno na své svatbě pod kontrolou. Navíc máte přátele a příbuzné, kteří určitě slíbili, že vám sčímkoliv pomohou. Oslovit svatebního koordinátora vám ale může pomoci docílit toho, aby váš velký den působil příjemně a organizovaně. Svatbu byste si měli užít, měla by vás co nejméně stresovat.

Verdikt: Přenechte profesionálům.

Fotografování

Kdo dneska nefotí, jako by nebyl. Než ale kamarádce odsouhlasíte, aby vám svatbu nafotila mobilním telefonem, popřemýšlejte, zda je to rozumné řešení. Profesionální fotograf totiž ví, kde je nejlepší světlo, a jistě má mnoho zkušeností sfocením svateb. Proto může přidat pár zajímavých postřehů a námětů na snímky. Navíc má od všeho odstup, citově se nijak neangažuje, díky čemuž je schopný zachytit skutečně největší okamžiky vašeho velkého dne. Je-li ovšem váš blízký přítel fotograf profesionál, samozřejmě můžete oslovit i jeho.

Verdikt: Přenechte profesionálům.

Jídlo

Když jdou lidé na svatbu nebo jakoukoliv jinou party, očekávají chutné občerstvení. Jídlo a pití jsou na svatbách jednou znejdůležitějších věcí. Jestliže nemají hosté co jíst a pít, jsou nevrlí a tolik se nebaví. Ano, pokrmy si určitě můžete objednat od dobré přítelkyně, vpřípadě zájmu zapojit i maminku a tchyni, ale určitě neuděláte krok vedle, když si najdete nějakého zkušeného kuchaře. Před samotnou akcí si všechno předem můžete ochutnat a vybrat si, čím ostatní pohostíte.

Verdikt: Můžete si udělat sami, ale raději přenechte profesionálům.

Hudba

Určitě je lákavé sestavit si svůj vlastní playlist, který vás bude provázet celým dnem. Zkuste se ovšem poptat přátel, kteří to takto udělali, zda byli stouto hudební variantou spokojeni. Nejspíše by se shodli, že by byl lepší DJ nebo nějaká kapela, kteří svatbu oživí, protože dokáží dobře reagovat na potřeby hostů. Zvolní nebo zrychlí, podle toho, na co mají svatebčané náladu.

Verdikt: Přenechte profesionálům.

ŠP

Sdílejte článek

Přečtěte si také