Trendy

25. června 2018 12:38

Adéla Skřivánková

Hotel budoucnosti vypadá jako vesmírná loď ze Star Treku. Podívejte se

Máte rádi sci-fi sérii Star Trek? A přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to asi bylo bydlet ve vesmíru? Pokud ano, mohl by se vám líbit nový koncept jednoho z nejfuturističtějších hotelů na světě. Vypadá opravdu impozantně. Podívejte se dovnitř. Má vůbec šanci na úspěch?

Autory fantastického Tetra hotelu jsou designéři, kteří navrhli i největší britský mrakodrap Shed v Londýně. Tedy rozhodně to nejsou žádní amatéři. Futuristický hotel působí na první pohled úžasně, ale zároveň i trochu děsivě. Nemyslíte?

Zatím je ve hvězdách, kde Tetra vyroste. Ve hře je ovšem hned několik lákavých destinací: Kapverdy, Norsko, Kanada, Nový Zéland, Španělsko, Postugalsko, Andorra, Maďarsko a Velká Británie. Odhalení místa, kde bude hotel vybudován, by mělo přijít už letos v létě.

Moderní včelí úl

A jak bude hotel pravděpodobně vypadat?Tvořit by jej mělo několik devatenáctimetrových trojúhelníkových staveb, ve kterých si hosté budou moct pronajmout některý z dvaačtyřiceti luxusních apartmánů. Hotel bude připomínat jakýsi supermoderní včelí úl.

Každý trojúhelník bude mít několik pater s obrovskou postelí v horníčásti, tedy přímo pod širým nebem. V jednom z dalších poschodí bude stát gauč a prostor pro zábavu, ve spodní části pak designéři počítají s malou, ale účelně vybavenou pracovnou.

Hosté Tetra hotelu budou mít samozřejmě k dispozici také bary, restaurace, prostory pro výstavy a veletrhy, obchody a další místa pro volnočasové aktivity. Designéři se dušují, že hotel bude v souladu s dnešními trendy vysoce energeticky úsporný. Hotel využije místní mořskou vodu pro chlazení a solární panely pro ohřev teplé vody.

Podívejte se do galerie, jak budou vypadat hotelové apartmány. Líbí se vám, nebo vás spíše děsí?

(mb)

Sdílejte článek

Přečtěte si také