Trendy

13. března 2019 11:00

redakce Prima Zoom

Sedačka opět jako nová: Zkuste přehozy, potahy i odborné čištění

Koupili jste si novou sedačku a teď přemýšlíte, jak ji co nejdéle udržet pěknou? Nebo máte doma starší, zubem času ohlodanou sedačku a lámete si hlavu, jak ji uvést zpět do neposkvrněného stavu? Zjistěte, jak z opotřebovaného gauče vykouzlíte stylovou pohovku.

Přehozy vám pomohou

Domácí zvířata, děti, návštěvy, každodenní provoz. To všechno se na vzhledu vaší sedačky podepíše. Má-li vaše sedačka dřevěná madla, kupte se na nipřehoz, kterýochrání její čalounění před ušpiněním. Stejným způsobem využijete iumělé ovčí kožešiny, které navíc dodají vašemu obývacímu pokojinádech rustikálního stylu. Madla ničím pokrývat nemusíte, ale myslete na to, že veškeré skvrny a škrábance z nich dostanete jenom těžko.

Kupte elastické potahy

Klasickou sedačku proměníte vnovou a neokoukanoupomocí elastického potahu. Snadno jej natáhnete přes celou sedačku a jeho elasticita a gumičky po okrajích zajistí, ženebude sjíždětani padat tak jako klasický potah.Elastické potahyseženete v široké škále vzorů a barev, proto není problém přizpůsobit jejich vzhled stylu domácnosti. Širokou nabídku barev a vzorů najdete na www.decodoma.cz. Až budou potahy špinavé, jednoduše je vyperete v pračce a budou zasejako nové. Ušetříte tím čalounění sedačky od každodenních nehod a vzhledem ke skladnosti a cenové dostupnostielastických potahůmůžete mít v záloze vždy potah náhradní.

Nechte sedačku vyčistit

Alespoň jednou ročně nechte sedačkuvyčistit odbornou firmou. Pokud máte doma astmatika, alergika nebo vám na sedačce spávají kočky a psi, měli byste sedačku nechat čistit ještě častěji. Zbavíte ji tak totiž nežádoucího prachu a roztočů, kteří mohou zvyšovat riziko vzniku alergie. Odborní pracovníci přijedou i s potřebnými pomůckami, sedačkudo hodinky vyčistía taběhem jednoho odpoledne uschne.

/* */

Pokud budete čistit sedačku sami, ve videu najdete tipy, jak na to:

Sdílejte článek

Přečtěte si také