Trendy

7. prosince 2020 12:11

redakce Prima Zoom

Vánoční výzdoba podle Lenky Hornové je plná barev. Každý rok její stromeček vypadá jinak

Letos čekají Lenku Hornovou bílo-zlaté Vánoce, vloni měla americké svátky a předloni vše ladila do odstínů zelené. Ředitelka obsahu skupiny Prima se na svátky vždycky těší, protože se pustí do zdobení stromečku i bytu. Za uplynulé roky nashromáždila už mnoho krabic ozdob, které ukládala do garáže.

Nakonec bylo krabic tolik, že už nezbývalo místo pro rybářské náčiní jejího manžela. Lenka Hornová se tak smanželem domluvila, že skrabicemi něco udělá. Zbavovat se jich ale nechtěla. „Já mám ale ke svým vánočním výzdobám samozřejmě citový vztah. Spoustu dekorací jsem si přivezla i zAmeriky, jsou to tady u nás docela unikáty, tak jistě chápete, že se mi je nechtělo jen tak vyhodit, bez užitku. Zrovna letos mám na vánočním stromku sovičky a veverky zAmeriky stejně jako ozdoby ve tvaru pletených svetříčků,“ vysvětluje.

Vánoční stromečky pro domovy seniorů

Rozhodla se, že ozdoby ještě musí udělat radost. Lenka Hornová tak nakoupila několik menších stromků, které se rozhodla nazdobit a rozvézt do domovů seniorů či nemocnic. „Když jsem se o tomto nápadu zmínila při natáčení seriálu Sestřičky, snimiž jsem minule pekla, zplacu přišla nabídka, že budou stromečky dělat rádi se mnou,“ usmívá se Lenka Hornová.

Stromečky začali zdobit i další členové štábu. „Odhaduji, že stromečků bude tak dvacet pět, já sama jich udělala deset. Nejhorší bylo, když jsem vybalila první barvu, růžovou, a z ní samotné jsem ozdobila čtyři nebo pět stromů. To mi došlo, že stromků bude potřeba určitě víc,“ říká Lenka Hornová. Některé ozdoby si ale nechala a už plánuje, že příští rok by mohla její výzdoba zářit stříbrnou a fialovou barvou.

Celoroční tvoření

Lenka Hornová se ale tvoření věnuje po celý rok. „Večer potřebuji po celodenním pracovním neklidu začít dělat rukama. I když nejsou Vánoce, tak večer peču nebo něco vyrábím. Včásti obýváku mám dokonce svoji tvořicí dílnu,“ vysvětluje. Jeden čas dokonce vyráběla košíčky a klobouky, kterými pak obdarovávala kamarádky. „Někdo si po večerech otevře láhev vína, já po nocích peču, vyrábím, neustále dělám nějaké věnce, je to perfektní na vyčištění hlavy,“ usmívá se.

Přečtěte si celý rozhovor s Lenkou Hornovou na Prima Ženy.


Přečtěte si také