Sousedský spor skončil rozpůlením stromu. Tuhle ukázku barbarství si lidé jezdí fotit

Hnízdící ptáci připadali jednomu ze sousedů moc hluční. Navíc si stěžoval na to, že mu ptáci znečišťují příjezdovou cestu k domu. Jenže strom, kde se opeřenci zabydleli, roste na cizím pozemku. Zapeklitá situace vedla k drastickému řešení.

Vleklý spor dvou sousedů zbritského Sheffieldu se stal internetovým hitem a turistickou atrakcí zároveň. Lidé přijíždějí na sheffieldské předměstí, aby se podívali na jednu znejvětších ukázek novodobého barbarství.

Obětí sporu je strom

Konflikty mezi sousedy kvůli stromům jsou poměrně časté. I zde se opakoval známý scénář. Strom roste na pozemku prvního, ale druhému vadí větve, listy atd. Vtomto případě byli největším problémem ptáci, kteří se vjehličnanu usídlili. Jeden ze sousedů chtěl situaci řešit pokácením stromu, což se jeho kolegovi vůbec nelíbilo.

Soused tak vzal jednoho dne motorovou pilu a odstranil přesně tu část stromu, která zasahovala nad jeho pozemek. Nebohý jehličnan tak skončil rozpůlený. Vzápětí se jeho fotky dostaly na internet a potom i do britské televize. Soused odmítl záležitost jakkoli komentovat, lidé zokolí ale jeho krok nijak neoceňují…

Bez stromů bychom ale nemohli existovat, více o nich najdete v našem speciálu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také