Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

10 nejlepších letních balkonů: Inspirujte se pro svůj “chillout” koutek

Nemáte zahradu? Nevadí, balkon stačí! I na malém plácku se dají zažít skvělé letní prázdniny, jen vědět, jak na to! Inspirujte se v naší galerii dokonalých letních balkonů!
Vydáno: 23.06.2018
Jak si zařídit útulný balkónek?
Autor: Pinterest.com Jak si zařídit útulný balkónek?

Pro princeznu

Stačí matrace, spousty chladivých polštářů v neutrálních barvách a pár rákosových rohoží a budete mít na balkonku svůj romantický koutek, kde si budete připadat jako elegantní princezna. Co na tom, že je vaše království v paneláku na sídlišti?

Krásné a romantické.
Autor: Pinterest.com/DIYHomeMakeover Krásné a romantické.

Miniaturní

Nezoufejte ani v případě, že je váš balkonek opravdu jako dlaň. Neuvěříte, že se do něj dá vtěsnat i prima letní ložnice, ve které budete koukat na hvězdy. Pokud je navíc krytý, jako v tomto případě, vaše dobrodružství neskončí ani s nástupem podzimu. Potřebovat budete ovšem zručného truhláře, který vám do koutku vtěsná válendu na míru.

Skromné, ale útulné.
Autor: Pinterest.com Skromné, ale útulné.

Elegantní

Pokud vyznáváte minimalistické interiéry v čistém a elegantním designu, nebojte se vystrčit ven na balkon něco, co se nepodobá ani zdálky plastovému venkovnímu nábytku, ale spíše dokonale koresponduje s interiérem. Prostě krásný kus sedacího nábytku, který doplníte už jen o elegantní a vzrostlou zelenou rostlinu a odkládací stolek, kam se vám vejde jen malé presso a ipad.

Elegantní design.
Autor: Pinterest.com/JenniferKeller Elegantní design.

Orientální

Nedostanete se v létě do Istanbulu ani do Maroka? Nevadí. Svůj orientální sen klidně sněte na svém balkoně, ať je velký, jak chce. Stačí, když se vám na něj vejde pohovka a vodní dýmka šíša. Pohovka nemusí být vůbec nová ani krásná, svou práci odvedou barevné přehozy a polštáře s orientálními vzory. Nezapomeňte na zeleň a Aladinův koberec!

Milujete orientální styl? Pořiďte si barevné přehozy!
Autor: Pinterest.com/Roomofliving Milujete orientální styl? Pořiďte si barevné přehozy!

Koloniální

Pokud milujete starý dobrý koloniální styl, inspirujte se tímto dokonalým koutkem štěstí a pohody. Houpací síť, pár exotických rostlin a správné textilie udělají z vašeho pidibalkonu malou Havaj.

Oáza klidu.
Autor: Pinterest.com/GlitterGuide Oáza klidu.

Zahradní

Možná toužíte po zahradě, ale máte jen balkon jako dlaň. I přesto si svou zahrádku nenechte upřít, když vás potěší. Vždyť komu se nelení, tomu se zelení! Květináče, truhlíky a třeba i staré pekáče, košíky a lavory vám poslouží místo záhonů a vypěstujete si cokoli!

Na balkón patří sousta květin.
Autor: Pinterest.com/jennyhackett Na balkón patří sousta květin.

Pohádkový

Kdo říká, že nemůžete mít svůj balkon jako místo pohádkové fantazie? Je to váš prostor a vaše oáza, a proto když se rozhodnete pro tyrkysovou, růžovou a papoušky na zdi, je to vaše právo. Ve svém letním balkonovém kousku štěstí se máte cítit hlavně krásně.

Tropický balkón navodí letní atmosféru.
Autor: Pinterest.com/KatieKasben Tropický balkón navodí letní atmosféru.

Barový

Pokud si na nějaké velké zdobení nepotrpíte, ale raději si s kámoši dáte na balkoně dobře vychlazený drink, investujte do této barové verze letního balkonu a návštěv se nezbavíte. Místo fotbalu můžete sledovat večerní město a užívat si pohodu.

Barový balkónek.
Autor: Pinterest.com/VickiHacker Barový balkónek.

Newyorský

Kdyby váš balkon mohl mluvit, řekl by o vás, že máte rádi střídmost, pohodlí a newyorský šarm. Nebojte se tmavého nábytku, jednoduchých linií a dřeva. To vše se spolu přátelí. Stačí malý detail v podobě černobílého koberce nebo polštářů ve stylu art deco a balkon se stane vizitkou vašeho sofistikovaného vkusu.

Balkón ve stylu New Yorku.
Autor: Pinterest.com/CristinaCuevas Balkón ve stylu New Yorku.

Tropický

Sníte sen o tropických krajích? Sněte ho na svém balkonku, který si stačí vyzdobit bílou barvou, ke které se krásně budou hodit zelené pokojovky z tropických končin. Nesmí ovšem chybět bambusové křeslo nebo ještě lépe houpačka!

(ku) 

Článek je zařazen v: balkón , terasa , léto , posezení , zahrádka

reklama