Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kupujeme skleník

Došli jste k rozhodnutí, že si konečně letos pořídíte skleník? Poradíme vám, jak si ho vybrat
Vydáno: 29.03.2014
Není to nic složitého
Autor: thinkstock.com Není to nic složitého
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Konečně budete mít svou zeleninu, především papriky, které jsou citlivé na chlad. Dozraje vám hroznové víno i ve vyšší nadmořské výšce, přes zimu budete mít kde zazimovat okrasné květiny i tu zeleninu. Budete si chodit odlamovat čerstvou růžičkovou kapustu i vytahovat pórek, odtrhávat mangoldové listy. Brzy na jaře pak budete k obědu servírovat vlastní hlávkový salát.

Zbývá poslední – koupit skleník. Kdeže jsou ty časy, kdy si ho lidé vyráběli z pětilitrových zavařovaček, dnes – s trochou nadsázky – si ho stačí koupit v krabici a složit.

Podívejte se na video, kde najdete pár užitečných rad, co vše je třeba zohlednit při koupi skleníku:

Living: Kupujeme skleník
Living: Kupujeme skleník

 

Pár užitečných rad:

  • Rostliny potřebují slunce, nestavějte skleník do stinného místa
  • Abyste rostlinám dopřáli co nejvíce slunce, delší stranu orientujte od západu k východu – slunce pak bude svítit na podélnou stranu
  • Kolem skleníku nechte volný prostor, abyste ho snadno mohli udržovat
  • Při výběru promyslte i to, kolik času můžete svému skleníku věnovat. Ve skleníku musíte totiž kromě zalévání, okopávání rostlin a sklízení úrody náležitě větrat, což může být časově dost náročné. Pokud se nechcete stát otrokem svého skleníku, pořiďte si střešní okna s automatickým větráním. 

(mar)

Článek je zařazen v:
Reklama