Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kupujeme skleník

Došli jste k rozhodnutí, že si konečně letos pořídíte skleník? Poradíme vám, jak si ho vybrat
Vydáno: 29.03.2014
Není to nic složitého
Není to nic složitého Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Konečně budete mít svou zeleninu, především papriky, které jsou citlivé na chlad. Dozraje vám hroznové víno i ve vyšší nadmořské výšce, přes zimu budete mít kde zazimovat okrasné květiny i tu zeleninu. Budete si chodit odlamovat čerstvou růžičkovou kapustu i vytahovat pórek, odtrhávat mangoldové listy. Brzy na jaře pak budete k obědu servírovat vlastní hlávkový salát.

Zbývá poslední – koupit skleník. Kdeže jsou ty časy, kdy si ho lidé vyráběli z pětilitrových zavařovaček, dnes – s trochou nadsázky – si ho stačí koupit v krabici a složit.

Podívejte se na video, kde najdete pár užitečných rad, co vše je třeba zohlednit při koupi skleníku:

Living: Kupujeme skleník
Living: Kupujeme skleník

 

Pár užitečných rad:

  • Rostliny potřebují slunce, nestavějte skleník do stinného místa
  • Abyste rostlinám dopřáli co nejvíce slunce, delší stranu orientujte od západu k východu – slunce pak bude svítit na podélnou stranu
  • Kolem skleníku nechte volný prostor, abyste ho snadno mohli udržovat
  • Při výběru promyslte i to, kolik času můžete svému skleníku věnovat. Ve skleníku musíte totiž kromě zalévání, okopávání rostlin a sklízení úrody náležitě větrat, což může být časově dost náročné. Pokud se nechcete stát otrokem svého skleníku, pořiďte si střešní okna s automatickým větráním. 

(mar)

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama