Zahrada

25. dubna 2014 13:16

Markéta Zídková

Zaujalo nás: smršťovací hadice a další trendy pro zahradu

Zaujalo nás: smršťovací hadice a další trendy pro zahradu.

S prvními letními paprsky nás to přirozeně táhne ven. Hrabeme se v hlíně, začínáme chytat bronz nebo venčíme děti. Náš pobyt na zahradě si přece chceme udělat co nejpříjemnější, tak proč si nedopřát i následující tipy? Překvapilo nás, že jsme všechny našli na Aukru. Hledali jsme na jejich speciálním webu Inspirace pro dům a zahradu, kde je nejen zboží v akci, ale i užitečné rady z blogu bytové designérky.

Ke grilům!

Šťavnatý steak, uzená klobása, opečená zelenina. Cítíte to taky? Hitem tohoto roku jsou velké multifunkční grily s udírnou, které zvládnou nejen grilovat, ale i péct, vařit a udit. Pokud uvažujete také o novém posezení, investujte do toho kvalitního z masivu. To vám vydrží celé věky, protože jeho výrobci často garantují životnost minimálně třicet let. Typů grilů i venkovního nábytku se vyrábí celá řada.

Adiós supermarketové zelenině

Co vyzkoušet něco netradičního? Nás nadchnul Cuca melon. Je to popínavá rostlina známá také jako mexická okurčička. Miniaturní plody, které chutnají svěže jako kombinace salátové okurky, melounu a limetky, je možné okamžitě jíst nebo přimíchat do salátu, grilovat či nakládat. V supermarketu nenajdete ani černá mini rajčátka neboli jaltomata. Na Aukru jsme našli i další gurmánské speciality, které si zvládnete vypěstovat přímo doma.

Zlobí? Tak ji natáhněte

Než se na terase pohodlně usadíte s vychlazenou limonádou, myslete na to, že žíznivá je i vaše zahrada. Nebojujte s neforemnou zahradní hadicí. Flexibilní hadice nezabere žádné místo, váží jen půl kilogramu, ale po napuštění vodou se její délka až ztrojnásobí. Není divu, že patří mezi největší sezonní bestsellery.

A co děti? Mají si kde hrát?

Není pravda, že se dětské dřevěné hřiště hodí jen do parku nebo mezi paneláky. Namontujte k němu skluzavku s vodní přípojkou a vznikne dětské perpetuum mobile zábavy. Není ani tak drahé. Soupravy z masivu začínají už na 2200 korunách a tuto částku nepřesahují ani vodní skluzavky. K těm jednoduše připojte zahradní hadici a jděte se klouzat.

Komerční sdělení


Přečtěte si také