Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Zbavte zahradu klíšťat. Stačí obyčejný postřik

Psi a kočky nosí obojky proti klíšťatům. Lidé se mohou bránit postřikem na tělo nebo mohou rovnou vystříkat celou zahradu.
Vydáno: 26.05.2014
Klíště obecné je roztoč
Autor: Thinkstock Klíště obecné je roztoč

Je to pro vás šokující zjištění? Nicméně je to tak, zahradu je možné postříkat postřikem, který vyhubí klíšťata. Celý les ani městský park sice neošetříte, ale svou vlastní zahradu můžete zbavit tohoto přenašeče závažných chorob.

Stačí vybrat jednoduchý postřik, který pak vaši zahradu ochrání na tři měsíce. S postřikem můžete začít od dubna, naposled má smysl ho použít v září. Podívejte se na video v úvodu článku, kde vám poradíme, jak postřik aplikovat.

Podobné rady, jako je tato, najdete vždy v neděli v 11:50 na Primě v pořadu Receptář prima nápadů. Anebo zdarma v archivu na Prima play.

Dospělá klíšťata se nejčastěji vyskytují v trávě vysoké od dvaceti centimetrů do jednoho metru na stoncích, popř. na nízkých keřících, kde uchycena za zadní nohy trpělivě čekají na procházejícího člověka či zvíře. Jakmile se člověk klíštěte dotkne, to se okamžitě reflexivně přichytí a zakotví se pomocí ozubeného hypostomu v kůži. Proces sání trvá jeden až dva týdny. Klíště dokáže hladovět i déle než jeden rok. Zdroj: Wikipedia

Mohlo by vás zajímat:

Článek je zařazen v:

reklama