Zahrada

26. května 2014 05:45

Markéta Zídková

Zbavte zahradu klíšťat. Stačí obyčejný postřik

Psi a kočky nosí obojky proti klíšťatům. Lidé se mohou bránit postřikem na tělo nebo mohou rovnou vystříkat celou zahradu.

Je to pro vás šokující zjištění? Nicméně je to tak, zahradu je možné postříkat postřikem, který vyhubí klíšťata. Celý les ani městský park sice neošetříte, ale svou vlastní zahradu můžete zbavit tohoto přenašeče závažných chorob.

Stačí vybrat jednoduchý postřik, který pak vaši zahradu ochrání na tři měsíce. S postřikem můžete začít od dubna, naposled má smysl ho použít v září. Podívejte se na video v úvodu článku, kde vám poradíme, jak postřik aplikovat.

Podobné rady, jako je tato, najdete vždy v neděli v 11:50 na Primě v pořadu Receptář prima nápadů. Anebo zdarma v archivu na Prima play.

Dospělá klíšťata se nejčastěji vyskytují v trávě vysoké od dvaceti centimetrů do jednoho metru na stoncích, popř. na nízkých keřících, kde uchycena za zadní nohy trpělivě čekají na procházejícího člověka či zvíře. Jakmile se člověk klíštěte dotkne, to se okamžitě reflexivně přichytí a zakotví se pomocí ozubeného hypostomu v kůži. Proces sání trvá jeden až dva týdny. Klíště dokáže hladovět i déle než jeden rok. Zdroj: Wikipedia

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také