Bydlení

1. dubna 2016 06:01

Markéta Zídková

Byt v Barceloně kombinuje starou krásu s moderními prvky

Inspirace.

Byt ve starém domě obyčejně stačí zrenovovat. Tomuto bytu v Barceloně ovšem prospěla rozsáhlá přestavba. Podívejte se, jak lze zkombinovat krásné původní prvky s moderními dispozicemi.

Uchovat ze starého vše, co je pěkné a zbavit se čehokoli, co interiér znehodnocuje. Takovýto nelehký úkol dostali architekti pro plán rekonstrukce bytu v centru Barcelony. Nový ráz bytu udává ústřední chodba plná dveří a navazujících předsíní. Jednu z jejích stěn tvoří vestavěné skříně a regály. Přínos této chodby je v tom, že dokonale odděluje privátní zóny od těch rušných a rovnou i skýtá úložné prostory.

Zmíněnou rušnější část na straně s okny do ulice tvoří obývací pokoj, jídelna a knihovna. Do další sekce zas autoři soustředili kuchyni, jídelní pult a pokoj pro hosty s přilehlou druhou koupelnou přístupnou hned ze dvou stran.

Hlavní apartmá tvoří čtveřice místností začínající šatnou a pokračující verandou s pracovnou, na něž navazuje ložnice majitelů s koupelnou.

Luxusních bytů je spousta. Tento je ale díky původním modernistickým mozaikám kombinovaným s dubovými prkny i stropům se štukovou výzdobou naprosto jedinečný.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také