reklama

Moderní Velikonoce: Vystačíte si s minimem barev i dekorací. Zkuste tyto nápady

redakce Prima Zoom
16. března 2019
Tradiční velikonoční výzdoba je velmi krásná, ale v dnešní době už pracně zdobené kraslice umí malovat a zdobit jen málokdo. Pojďme si tedy ukázat několik prima nápadů na velikonoční zdobení jednoduché, efektní i moderní.
reklama

Velikonoce ve zlatě

Kolem Velikonoc se vkaždé kuchyni nahromadí dostatek vaječných skořápek, tak proč je nevyužít! Stačí je od zbytků vajíčka vymýt čistou vodou, nechat oschnout a natřít zlatou barvou. Můžete je použít jako mini vázičky na drobné květiny.

Dekorace zpeříček

Něžnou velikonoční dekoraci vytvoříte zobyčejných peříček. Najdete je na každém venkovském dvorku, kde chovají drůbež, ale krásná čistá peříčka zakoupíte ve výtvarných potřebách. Ozdobte je korálky nebo nitkou navažte rovnou na narašené větve.

Kraslice jako zvířátka

Zvířecí kraslice vytvoříte zvyfouknutých skořápek za pár minut. Vystřihněte ouška, typická pro dané zvířátko, nalepte je na skořápku a černým fixem domalujte obličej.

Velikonoční víly

Něžné velikonoční víly si vystačí sobličejem, nakresleným černou fixou a svěnečkem zkočiček nebo zšateru, zvaného nevěstin závoj. Získáte ho celoročně vkvětinářství, kde se používá jako oblíbený doplněk kytic.

Kraslice se třpytkami

Třpytky na velikonoční kraslice se běžně prodávají, ale můžete je nahradit i obyčejným lakem na nehty. Ten však používejte jenom na vyfouknutá vajíčka, ne na vejce uvařená natvrdo, která se chystáte později konzumovat.

Velikonoční kontrasty

Vystačíte si sčerným fixem, ale mnohem lepšího efektu docílíte při použití černé tuše a klasického pera. Jednoduchých černobílých vzorů jistě vymyslíte nepřeberné množství.

Panenky a panáčci

Pohrát si můžete nejen s obyčejnými fixami, ale také soblíbenou dekorační páskou washi. Prodává se na internetu vmnoha barvách a dekorech a práce sní je nejen jednoduchá, ale i zábavná. Pásky drží téměř na každém povrchu, ale ze všech povrchů jdou i snadno odstranit.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama