Moderní Velikonoce: Vystačíte si s minimem barev i dekorací. Zkuste tyto nápady

Tradiční velikonoční výzdoba je velmi krásná, ale v dnešní době už pracně zdobené kraslice umí malovat a zdobit jen málokdo. Pojďme si tedy ukázat několik prima nápadů na velikonoční zdobení jednoduché, efektní i moderní.

Velikonoce ve zlatě

Kolem Velikonoc se v každé kuchyni nahromadí dostatek vaječných skořápek, tak proč je nevyužít! Stačí je od zbytků vajíčka vymýt čistou vodou, nechat oschnout a natřít zlatou barvou ze všech stran. Můžete je použít jako mini vázičky na drobné květiny nebo jako jednoduchou dekoraci na stůl.

Dekorace z peříček

Něžnou velikonoční dekoraci vytvoříte z obyčejných peříček. Najdete je na každém venkovském dvorku, kde chovají drůbež, ale krásná čistá peříčka zakoupíte ve výtvarných potřebách. Ozdobte je korálky nebo nitkou navažte rovnou na narašené větve.

Kraslice jako zvířátka či panenky

Zvířecí kraslice vytvoříte z vyfouknutých skořápek za pár minut. Vystřihněte ouška, typická pro dané zvířátko, nalepte je na skořápku a černým fixem domalujte obličej.

Podobně můžete vytvořit i velikonoční víly. Vystačí si s obličejem, nakresleným černou fixou a s věnečkem z kočiček nebo z šateru, zvaného nevěstin závoj. Získáte ho celoročně v květinářství, kde se používá jako oblíbený doplněk kytic.

Velikonoční kontrasty

Vystačíte si s růžovou či jinou pastelovou barvou a s kontrastní černou. Můžete využít černý fix, ale mnohem lepšího efektu docílíte při použití černé tuše a klasického pera. Jednoduchých vzorů jistě vymyslíte nepřeberné množství.

Panenky a panáčci

Pohrát si můžete nejen s obyčejnými fixami, ale také s oblíbenou dekorační páskou washi. Prodává se na internetu v mnoha barvách a dekorech a práce s ní je nejen jednoduchá, ale i zábavná. Pásky drží téměř na každém povrchu, ale ze všech povrchů jdou i snadno odstranit. Nalepovat je tedy můžete i na velikonoční vajíčka.

Velikonoční zahrádka

Moderní dekoraci můžete vykouzlit i z jarních cibulovin, například voňavých hyacintů nebo narcisek, narašených větviček keřů a křepelčích vajíček. Na svátečním stole se bude podobné aranžmá báječně vyjímat.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek

Sdílejte článek

Přečtěte si také