Bydlení

11. září 2016 05:58

Markéta Zídková

13 skvělých triků, které vám zachrání oblečení i boty

13 skvělých triků, které vám zachrání oblečení i boty

Víte, že můžete vyčistit fleky od deodorantu, aniž byste museli oblečení prát? Máme pro vás 13 skvělých tipů, které vám zjednoduší život. Znáte to – ráno spěcháte do práce, když najednou zjistíte, že máte umazané šaty od deodorantu, na sáčko vám spadla červená rtěnka a utrhl se vám knoflík. Den blbec, říkáte si. My ale víme, jak se těmto problémům vyhnout. Nepotřebujete drahé čističe ani speciální přípravky, protože většinu pomocníků, které potřebujete k dokonalému vzhledu, máte běžně doma. Poradíme vám, jak si s těmito běžnými situacemi poradit.

Fleky od vína

Polili jste se vínem? Zapomeňte na drhnutí a sáhněte po papírových utěrkách. Přiložte na skvrnu, zalijte sodovkou a vyčkejte. Poté už stačí hodit do pračky a je po skvrnách!

Díry jsou in

Staré džíny nemusí skončit v koši. Raději sáhněte po nůžkách a džíny roztrhněte na kolenou. Rázem získáte trendy kousek, který frčí.

Skvrny od deodorantů

Trápí vás skvrny od deodorantů? Sáhněte po citronové šťávě, nařeďte ji vodou a nalejte do rozprašovače. Pak skvrny postříkejte, nechte působit a vyperte. Výsledkem bude oblečení beze skvrn.

Jak se obléci s deodoranty?

Deodoranty mohou také způsobit skvrny při oblékání. Bílé šmouhy a čáry zlikvidujete pomocí dětských vlhčených ubrousků, stačí párkrát lehce přejet a skvrny jsou pryč!

Rtěnka na košili

Bílá košile od červené rtěnky? Nepanikařte! Použijte jako pomocníka lak na vlasy. Jednoduše nastříkejte na skvrnu, nechte působit a poté barvu oklepejte a košili vyperte. Skvrny budou pryč a oblečení nepoškozené.

Žmolky pryč

Žmolky a drobné kousky tkanin už nebudou hyzdit vaše oblečení díky holícími strojku. Oblečení vyperte a poté přejíždějte strojkem, jako byste si holila nohy. Nakonec použijte váleček a je po problému

Délka není problém

Vaše nové kalhoty jsou moc dlouhé a rolují se? Prostě je ohrňte nahoru. Je to trendy a navíc nebude vaše postava působit opticky kratší.

Po příchodu z hospody

Zapáchá vaše oblečení? Nepříjemný zápach zlikvidujete pomocí rozprašovače, vodky a esenciálního oleje. Ingredience smíchejte, postříkejte oblečení a do rána jsou pachy pryč!

Druhý život kůže

Svým oblíbeným koženým botkám vdechnete nový život pomocí hydratačního krému.

Druhý život trička

Nevyhazujte své obnošené tričko a vdechněte mu nový život. Popadněte nůžky a jednoduše ztrička udělejte tílko nebo třeba crop top. Jednoduchý způsob, jak obměnit šatník.

Skvrny na kůži

Trápí vás skvrny na kožené obuvi? Zlikvidujete je pomocí mýdla svodou. Kůži otřete a poté smíchejte ocet svodou a nasprejujte.

Žehlička na vlasy zvládne i límec

Chystáte se odejít do práce, ale trápí vás zmačkaný límec? Nesundávejte košili. Jednoduše sáhněte po žehličce na vlasy a límeček vyžehlete alespoň na 200 stupňů.

Lakem na knoflíky

Některé knoflíky prostě nechtějí držet řádně na svém místě. Zapomeňte na přešívání a místo toho aplikujte bezbarvý lak na nehty. Knoflík bude držet během pár minut.

Sdílejte článek

Přečtěte si také