Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Barvou roku pro terasy je čokoládově hnědá

Dřevo, kámen, dlažba nebo dřevoplast?
Vydáno: 22.04.2015
Už se těšíte na léto?
Už se těšíte na léto? Autor: WPC - WOODPLASTIC a.s.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Terasa je místem k odpočinku, setkávání s přáteli nebo pořádání rodinných oslav. Proto je důležité vybrat, z jakého materiálu ji postavit. Ve hře jsou taková kritéria, jako je náročnost údržby, životnost, bezpečnost a kromě toho chceme, aby terasa skvěle vypadala. Vlastnosti dřeva, kamene i dlažby už jsou dosti známé, relativní novinkou v materiálech pro venkovní terasy je dřevoplast. WPC neboli wood-plastic composite se mu říká z důvodu, že jde o materiál, který je vyráběný ze dřevěné a polymerové složky. Pojďme se na něj blíže podívat. Co od něj můžete čekat a jak vybrat kvalitní WPC?

1. Odolnost vůči počasí

Terasy z WPC materiálu jsou velmi odolné vůči mrazu, sněhu, slunečnímu záření a povětrnostním vlivům. Nemá na ně vliv ani chlorovaná nebo slaná voda, ani UV záření je neovlivňuje, je tedy zachována jejich barevná stálost.

2. Úspora peněz za údržbu terasy

V zimě je nemusíte přikrývat plachtou, v létě stačí omýt jarovou vodou a vymést nečistoty ze spár mezi prkny (kvůli odtoku vody). Na rozdíl od dřevěných teras, které je třeba pravidelně oživovat olejem nebo barvou, ušetří terasy z WPC materiálu tak uživatelům peníze i čas na údržbu. "WPC terasy jsou rovněž odolné proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu,“ vysvětluje manažerka WPC - WOODPLASTIC a.s. Zuzana Krucká.

Čím méně se budete muset věnovat údržbě terasy, tím více času vám zbyde na koupání
Čím méně se budete muset věnovat údržbě terasy, tím více času vám zbyde na koupání
WPC - WOODPLASTIC a.s.

3. Už žádné riziko uklouznutí nebo třísky

Díky příměsi zdravotně nezávadného plastu se nám u WPC teras nestane, že bychom se potkali se štěpem nebo třískou, stejně tak tento materiál není kluzký.

4. Snadná instalace

Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na nosiče metodou skrytých klipů, lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí. Díky této technologii navíc eliminujeme možné riziko vyčnívajícího vrutu či hřebíku. Nosiče lze postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo beton.

5. Jak vybírat?

Důležité je si vybrat licencovaného výrobce – jistotu máte, pokud WPC vyrábí v ČR –, který garantuje dlouhodobou záruku.

6. Velký výběr barevného provedení

Na trhu najdeme materiály v barvách cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben, latte nebo letos moderní a veřejností často vyhledávaný odstín terasového prkna Forest Plus v barvě hořké čokolády.

(web)

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama