Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bílý dům zřídil WC pro transsexuály

Další krok, jak podpořit práva menšin.
Vydáno: 15.04.2015
Možnost volby
Možnost volby Autor: Flickr/Creative Commons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco v Rusku přicházejí transsexuálové o řidičský průkaz, v oficiálním sídle amerického prezidenta jim vyhradili i vlastní toaletu. Pod hlavičkou boje za práva sexuálních menšin zřídila administrativa Baracka Obamy v Bílém domě první pohlavně neurčené záchody. Obama, který vyzývá ke skončení s terapiemi, jež mají homosexuály přimět k heterosexuální orientaci, si buduje image obránce rovnoprávnosti gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů už delší dobu. „Umožňujeme nyní zaměstnancům i hostům používat toalety odpovídající jejich sexuální identitě,“ odůvodnil nezvyklé vybavení mluvčí Bílého domu Jeff Tiller.

Genderově neurčitá toaleta nemá na dveřích tradiční označení pro dámy nebo pány, ale symbol propojující obě označení a nabízí vybavení, které „shledá pohodlným celá škála genderových identit,“ upřesnil Tiller. V Americe, kde tzv. genderová problematika vzbuzuje velký ohlas, jde o politicky výhodný byznys.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Super moderní Washlet v designově upravené koupelně. Elektronické ovládání je umístěno ze strany toalety.

Dnes je Mezinárodní den toalet. Ty dnešní udělají už (téměř) vše za vás

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama