Bydlení

28. listopadu 2015 06:00

Markéta Zídková

Buďte v teple! Obří šálu upletete za 30 minut

Nemusíte dokonce ani vlastnit pletací jehlice, tahle šála se plete na rukách.

Zima se blíží a s ní snad i sníh a mráz. Když je venku pod nulou, je třeba se pořádně zachumlat, aby si od nás bacily držely odstup. A není nic lepšího než huňatá šála, které nejen udrží krk v teple, ale svou krásou pohladí i na duši.

Nabídka šál a tunelů v obchodech je obrovská, najdete levné kousky i takové, za které dáte půlku výplaty. Nejhezčí ale stejně jsou takové, které si uděláme sami. Pokud chcete argumentovat tím, že to vůbec neumíme, máme pro vás návod, podle kterého zvládne pletení i úplný začátečník. A jestli doma nemáte ani pletací jehlice, pak vězte, že nepotřebujete nic víc než přízi a vlastní ruce. Za 30 minut budete mít krásnou šálu, jestli jste méně šikovní, pak vám to bude trvat asi hodinu.

Plést se dá kdekoliv, kdy najdete půlhodinku času. Měkoučkých šál není nikdy dost, takže si klidně udělejte ke každému outfitu jednu. Nebo udělejte pár šál pro své přátele, vždyť Vánoce už jsou za rohem. Tak pojďme na to!

Budete potřebovat:

– velmi objemnou přízi libovolné barvy (buď 4 klubíčka o návinu 100g/40m, nebo 2 klubíčka o návinu 150g/100m)– ruce

A tady už je návod, jak si šálu upletete. Postupujte pečlivě krok za krokem a zvládnete to, i když jste nikdy dřív nepletli. Věřte nám, i my to dokázali:

Zdroj: www.handimania.com

Trošku jinou verzi pletení, najdete v tomto videu:

Pokud chcete mít šálu barevnou, tady je návod, jak střídat jednotlivá barevná klubíčka:

V tomto návodu se dozvíte, jak ze šály udělat tolik oblíbený tunel:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky teplo Vánoce šála Jehlice

Přečtěte si také