Bydlení

20. srpna 2016 06:00

Jana Brass

Byt v barvách duhy přímo srší energií

Zveme vás na návštěvu newyorského bytu, ze kterého barevná energie přímo srší.

Je to výsledek rekonstrukce bytu, jehož nová tvář měla co nejvíce odrážet moderní styl života klientky a její rodiny. Jen se mrkněte do naší galerie. A pokud chcete vědět, proč jsou tak výrazně akcentovány barvy, čtěte dál.

Majitelku interiérového studia Ghislaine Viñas Interior Design nápaditou Ghislaine oslovila klientka s přáním rekonstrukce jejího stávajícího bydlení na Manhattanu. Byt má více pater a nachází se v cihlovém domě z konce 19 stol. Nebylo možné příliš měnit dispozice místností, ale i tak se podařilo místo neobyčejně zvelebit. Děti designérky a klientky chodí do stejné školy, a tak nebylo těžké domluvit se na nové podobě bytu, zvlášť když Ghislane o klientce ví, že zbožňuje duhu.

Vše tu má styl a přesně oku ladící místo, Foto: Garrett Rowland

Začátek rekonstrukce byl ale krušný. Všechny stěny bylo třeba zrenovovat, přebrousit a nově omítnout a natřít, nebo, jak usoudila designérka, nechat jen cihlový základ. Starý nábytek musel pryč. Prodal se, nebo jej klientka rozdala. Zmizela i stará kuchyňská linka a její místo zaujala zcela nová, na míru novému pojetí.

Vše je tedy v bytě zbrusu nové. Když do něj vstoupíte, uvítá vás velká lavice a sytá červená barva. Nahoře vás ještě zaujme svítící nápis. Je to hříčka s příjmením klientky – Goldsteinová. Zlatá na vás pak jukne na různých místech. Nejvíce asi ve výklenku s umyvadlem, ale také v kuchyni, kde je oranžový obklad stěny velmi blízko zlaté barvě.

Nejznatelnější téma duhy nalezneme v obývacím pokoji (určitě si nezapomeňte všimnout koberce a židlí u kuchyňského ostrůvku). Tam byl také renovován krb, který jako podtržení barevnosti okolí byl obložen bílým kamenem. Nová podlaha sjednocuje celý prostor a sahá až do kuchyňského koutu.

Ložnice je záměrně vyvedená v měkké kombinaci šedé a bílé spolu s černými a oranžovými prvky. Prádelník a ostatní úložné prostory navazují na psací stůl. Dětský pokoj má také mnoho úložných prostor. Zaujme i společenské mezipatro s gaučem, televizí a kulatým stolem.

Sytá oranžová se zlatým odleskem a duha na opěradlech židlí. Tady to musí ale chutnat!, Foto: Garrett Rowland

Barvy, kontrastní bílá a odhalené cihly, to vše tu v bytě vytváří příjemnou a srdečnou pohodu. Dokonale odráží rodinný život klientky a zároveň harmonicky celou rodinu sbližuje, aniž by bránil kterémukoliv jejímu členu ve vlastní realizaci.

(fis)

Foto: Garrett Rowland / Ghislaine Viñas Interior Design

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také