Bydlení

18. ledna 2017 06:58

Markéta Zídková

Chlapík si koupil staré auto a předělal ho na nejrychlejší vířivku na světě

Dvojice inženýrů z Los Angeles přestavěla auto na vířivku. Na nejrychlejší vířivku na světě! Motor auta hřeje vodu a ještě vířivku pohání!

Nedávno přestavěná „amerika“ není jejich první pojízdnou vanou. Inženýři Phil Weicker a Duncan Forrester přestavěli v podobném duchu jiné, menší auto už v roce 1996, tehdy ale s nevalným výsledkem. Myšlenky se přesto nevzdali, ale naopak ji pojali dokonce velkoryseji – rozhodli se, že tentokrát přestavějí na vířivku rovnou Cadillac.

Zvolený model De Ville z roku 1969 byl zkonstruovaný s důrazem na výkon i rychlost, což jej podle názoru obou zručných mechaniků předurčovalo i pro záměr zbudovat nejrychlejší vířivku na světě. Staré auto s pětilitrem podávajícím výkon 375 koní pořídili za pouhých 800 dolarů (20 000 Kč), a na projektu následně pracovali celých sedm let.

Paráda! Foto: Video Screenshot

Díky promyšlenému uspořádání vše funguje, jak má. Efektní počin sice smáčí volant ve vodě, auto ale živlu celkově úspěšně vzdoruje. Pedál plynu i brzdy nahradily páky na boku vozu, které nápadně připomínají ovládací prvky z motorového člunu. Vodotěsné přístroje jsou svrchu palubní desky a elektrické ovladače na rámu čelního skla. Obvyklejší pérování nahradila hydraulika, která výtečně přizpůsobuje nastavení podvozku tuně vody, kterou vana pojme.

Třebaže slova o rychlosti vyznívají v souvislosti s vířivkou ponejvíce jako nejapný vtípek, Phil s Duncanem byli jiného názoru a rychlost vany otestovali. Na kolik napuštěnou vířivku v poušti rozjeli, prozrazují v tomto videu.

Více informací o pojízdné vířivce najdete na Facebooku nebo na Philově a Duncanově webu

Tady mrkněte na celou věc na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také