Bydlení

30. prosince 2014 05:59

Markéta Zídková

Bojíte se o své auto? Co takhle parkovat ho v obýváku?

Výtah dopraví auto do až bytu.

Problém, kde nechat auto, když před domem není místo a v podzemní garáži by ho nemohl nikdo obdivovat, vyřešili singapurští projektanti prosklenými garážemi přímo v bytech. Do mrakodrapu kvůli tomu instalovali speciální výtah.

Ten nápad je pochopitelně z Asie, kde se velká část luxusních nemovitostí nachází v mrakodrapech. Ten s výtahem pro auta se jmenuje Hamilton Scotts. Auta domácích tu dopravuje zdviž s prosklenou kabinou do prosklené garáže v sousedství obývacího pokoje, kde je vůz na očích jak svému majiteli, tak především jeho hostům.

Předmětný mrakodrap se nachází v jedné z nejdražších čtvrtí Singapuru v sousedství parku a byty v něm jsou zařízené na míru vyrobeným nábytkem. Obyvatelé mají k dispozici střešní terasu, bazén a další vybavení.

Bydlení bok po boku s autem není nikterak levné. Byt ve věžáku s garáží v obýváku stojí od 157 do 210 milionů korun. Kdo by chtěl dvoupodlažní byt v Hamilton Scotts, muysel by zaplatit bezmála půl miliardy korun s tím, že ani v tomto případě není auto v ceně.

Prohlédněte si na videu, jak to funguje:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také