Bydlení

1. října 2016 10:25

Markéta Zídková

Co byste měli vědět o matracích, než se pustíte do nakupování?

O významu kvalitního spánku se hovoří a píše stále častěji. Důvod je prostý - lidský organismus si v dnešní uspěchané době plné stresu žádá důkladný odpočinek. Ale jak se vyznat v široké nabídce matrací, když všichni výrobci tvrdí to samé? Začtěte se do následujících tipů a budete mít jasno!

Pozor na marketingové triky

V souvislosti s matracemi se to jen hemží přívlastky jako "zdravotní" a "100% přírodní". V praxi však lze jako "zdravotnický prostředek" označit pouze výrobky s příslušným klinickým hodnocením. Pokud prodejce takový výraz používá, měl by vám prokázat potřebné doklady, certifikáty a testy!

Co se týče nálepky "100% přírodní", taková matrace by musela být vyrobena pouze ze 100% přírodní bavlny, vlny nebo jiného přírodního materiálu.

Možná byste měli vědět i to, že oblíbené matrace ze 100% přírodního latexu obsahují přes 150 bílkovin, z nichž pětina patří do skupiny alergenních. K nevýhodám latexu patří i menší prodyšnost.

Kvalita a výjimečné vlastnosti nesou název Purtex

Příkladem zdravotně nezávadných výrobků je sortiment od českého výrobce Purtex, který vyrábí pěnové matrace z kvalitních materiálů Eurofoam a Carpenter. Garancí kvality jsou Oeko-Tex® testy. Matrace Purtex neobsahují ftaláty a jsou vhodné také pro kojence.

Pěnové matrace Purtex jsou vzdušné, propustné a jako jediné v ČR disponují speciální úpravou proti roztočům, Foto: Purtex

Modelová řada pěnových matrací z klinicky hodnoceného materiálu COOLFLEX vyniká vysokou elasticitou, odporem proti stlačení, nadprůměrnou prodyšností a výbornou tvarovou stálostí.

Pěnové matrace Purtex jsou vzdušné, propustné a jako jediné v ČR disponují speciální úpravou proti roztočům. Technologie GREENFIRST likviduje nežádoucí mikroorganismy permanentně v potahu i jádru.

Za zmínku stojí také zbrusu nová technologie perforace PUR pěny, díky které jsou matrace vzdušné v celé výšce.

Chcete-li se o problematice matrací dozvědět více, přečtěte si informace na matrace.purtex.cz.

Komerční sdělení

Sdílejte článek

Přečtěte si také