reklama

Vánoční výzdoba podle zvěrokruhu: V čem se shodnou Beran se Lvem?

Simona Sedláčková
6. prosince 2019
Víte, proč styl a barva vánočních dekorací bývá občas v rodinách předmětem sporu? Trochu za to mohou i měsíční znamení, ve kterých jsme narozeni. Některé dvojice mají představu o Vánocích podobnou a jiné až neuvěřitelně odlišnou. Ve zdobení umírněná Panna se pak jen těžko shodne s rozevlátým Blížencem nebo Střelcem. Zato Beran se Lvem si budou výjimečně spokojeně notovat v červených barvách a pozlátku.
reklama

Beran

Správný Beran miluje vše ve velkém stylu, tedy i vánoční výzdobu a oslavu scelou rodinou a nejlépe i s přáteli. Když vánoční stromek, tak pořádně narostlou jedličku nebo rovnou borovici až ke stropu, nazdobenou červenými a zlatými ozdobami, výraznými řetězy i zářivými světélky. Nesmí chybět ani blýskavé proužky staniolu a výrazné třpytky! Berani milují i prskavky, bez kterých by to pro ně nebyly ty pravé Vánoce.

Býk

Vánoce se všemi tradicemi a hlavně vpohodě! Býk Vánoce miluje, rád podlehne vánočnímu kouzlu obklopen svou rodinou a dětmi. Stromeček nejčastěji zdobí vrustikálním stylu, vlastnoručně vyrábí ozdoby z ořechů, ze sušených plátků pomerančů i dalších přírodních materiálů. Před dokonalou krásou kupovaných dekorací dává přednost domácí tvorbě nebo produkci drobných výrobců a výtvarníků z tradičních vánočních jarmarků. Ideální vánoční výzdoba většiny Býků se nese vtradičních červeno-zelených nebo přírodních barvách a s vůní ručně vyráběných svíček ze včelího vosku.

Blíženci

Většina Blíženců patří mezi milovníky umění a originality. Jejich vánoční výzdoba bývá každý rok jiná, podle momentálního nápadu a nálady. Výběr vánočního stromku nechávají na poslední chvíli, a tak se nemohou divit, že už na ně nezbývají ty nejdokonalejší kousky. Blížencům to ale vůbec nevadí, originality si cení! Ozdoby na stromek volí netradiční a vnetradičních barvách. Každoročně své okolí překvapí, jednou je to výzdoba vmodrém ladění a druhý rok klidně vněkolika pestrých barvách. Důležitější je stejně spíše to, kolik přátel se u stromku a stolu sejde!

Rak

Pro Raky je hlavní cíl prožít Vánoce vklidu vkruhu svých nejbližších. Výběr vánočního stromku je pro ně velmi důležitý, většinou volí jedličku nebo tradiční smrček, často vkvětináči, aby mohli stromek na jaře vysadit zase ven. Jako vodní znamení dávají přednost modrým a zeleným barvám ozdob a dekorací, napříkladvkombinaci sklidnou hnědou či bronzovou. Milují ozdoby starožitné a památeční, děděné zgenerace na generaci. Radost jim dělají rodinné sbírky vánočních ozdob, ke kterým každoročně přidají další, nový a pečlivě vybíraný kousek. A svíčky! Raci nikdy nezapomínají na světlo svíček.

Lev

Krásně narostlá, statná borovice… Takovou představu mají Lvi o svém ideálním vánočním stromku. Čím je strom větší, tím lépe. Vánoční dekorace volí většinou včervených a zlatých barvách, všude plno třpytu a lesku a samozřejmě i spousta světýlek. Výzdoba musí být bohatá, honosná a okázalá. Lvi milují zářivé Vánoce, kdy nikomu nic nechybí a všichni společně obdivují jeho dílo, výzdobu, na které si dal tolik záležet.

Panna

Panny bývají perfekcionistky, a tak i jejich vánoční výzdoba musí být prostě dokonalá! Preferují umělý stromek, protože zněho nepadá jehličí na čistou podlahu, a také proto, že je to ekonomické. Stromek sice může být umělý, ale měl by být vysoký, ozdobený nejčastěji bílými ale klidně i modrými dekoracemi, ovšem bez přehnaného zdobení. Výzdobu Panna po Vánocích zase pečlivě uloží po popsaných krabic. Panny mívají stromek nazdobený už dlouho před Štědrým dnem, aby si mohly Vánoce vklidu vychutnat. Jsou detailistky, takže mívají do barev ozdob na stromku vyladěné i ostatní dekorace včetně balicího papíru na vánočních dárcích.

Váhy

Po dokonalé harmonii toužící Váhy prahnou po klidných a krásných vánočních svátcích. Váhy milují tradice a vše starožitné nebo alespoň trochu retro. Sláskou opečovávají rodinné poklady, ke kterým patří i sada ozdob na stromek. I ten musí být tradiční, tedy živý a nejčastěji to bývá klasický smrček. Na stromku pak památeční ozdoby doplňují malými jablíčky, andělíčky a ořechy a nikdy nesmí chybět ani svíčky. Pravé svíčky, bez kterých by to nikdy nebyly dokonalé Vánoce. Váhy milují zastřené, pudrové tóny barev a neváhají je použít i na vánoční výzdobu.

Štír

Jestli si některé znamení zvěrokruhu příliš nepotrpí na všechen lesk a třpyt Vánoc, pak je to určitě Štír. Štíři rádi tráví Vánoce vúzkém kruhu rodinném, ale velkému šílenství kolem výzdoby a zdobení stromku příliš nepropadají. Ale i tak se jim líbí vysoké jedle, krásně rostlé a elegantně a umírněně nazdobené. Dávají přednost dekoracím ve vínově červené a zlaté či měděné barvě.

Střelec

Střelci si na vyladěné barvy vánočních dekorací příliš nepotrpí. Mnohem větší radost jim udělají ozdoby vpodobě sněhuláků, kominíčků, ptáčků, panenek či hudebních nástrojů. Jejich vánoční stromek musí být především pestrobarevný a rozmanitý, ozdobený dlouhými řetězy a barevnými proužky ze staniolu. Nesmí chybět ani čokoládová kolekce, kterou pak Střelci ze stromku zase pomalu likvidují. Dokonalá a střízlivá vánoční elegance Střelce nudí! Každé Vánoce si připraví i zásobu prskavek a svíček.

Kozoroh

Cílevědomý Kozoroh bere i vánoční výzdobu jako úkol, který musí splnit na jedničku. Vánočním přípravám a výzdobě věnuje spoustu času a energie a očekává, že to rodina náležitě ocení. Vánoční stromek musí být dokonale rostlý ze všech stran a jeho zdobení věnují Kozorozi náležitou pozornost. Barva vánočních ozdob na stromku většinou ladí sostatními dekoracemi, a dokonce i se zařízením bytu. Pokud to ostatní barvy vbytě dovolí, pak volí klasické, červeno-bílé ladění. Kozoroh nikdy nesnese nahodilost a nedokonalost a za tu spoustu dřiny svánočními přípravami a výzdobou ho potěší pořádná pochvala.

Vodnář

Vodnáři jsou originální bytosti každým coulem, proto nemají ani vyhraněné představy o vánoční výzdobě. Nadchne je vše, co je netradiční a prostě jiné. Stromek může být umělý, borovice nebo jedle, ale důležitá je zajímavá a pro ostatní možná až překvapivá výzdoba. Vodnáři si klidně ozdobí stromek růžovými nebo tyrkysovými ozdobami, dokonce i překvapivých a netradičních tvarů. Na stromku Vodnáře tak najdete autíčka i skleněné motorky nebo růžové pelikány. A čím více blikajících barevných světýlek, tím lépe!

Ryby

Ryby milují vše magické a mystické, záhadné a obestřené závojem tajemství. A přesně takovou chtějí mít i atmosféru Vánoc včetně výzdoby. Dávají přednost živému vysokému stromku, který zdobí do zelených, tyrkysových i zlatých barev a halí jej do jemných řetězů. Pokud mezi ozdobami objeví zlatou rybku, budou spokojené. Po celé Vánoce pak Ryby zapalují vonné svíčky.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama