Bydlení

20. dubna 2014 05:50

Markéta Zídková

Design, který si hraje

Její práce jsou tak trochu zjevením. Aby ne, když jsou útěkem ze sešněrovaného světa architektury. Úspěšná designérka Helena Dařbujánová koncem dubna otevře svůj vlastní obchod.

Architektura je světem mužů. Je světem ostrých lokrtů, tahu na branku, tvrdé konkurence. Není divu, že není příliš mnoho architektek. Jednou z nich je Helena Dařbujánová, která však z tohoto světa vykročila jednou nohou do mnohem podle svých slov svobodnějšího, hravějšího a přátelštějšího světa designu.

A má úspěch, díky kterému si může nyní dovolit otevřít vlastní obchod v Praze na Letné – 28. dubna.

Helena Dařbujánová, autorka nekonformního nábytku a interiérových doplňků z originálních materiálů se proslavila dámským Budoárem Lola, který byl v roce 2012 vybrán jako součást společné expozice Czech selection pro reprezentativní výstavu Maison & Objet v Paříži.

Slavná jsou také její sedátka Makronky či klec Když ptáčka lapají (úvodní foto). V obchodě najdete kousky řady dalších slavných českých i zahraničních designérů.

Jak zdůrazňuje Helena Dařbujánová, vše bude nejen k vidění a ke koupi, ale také k užívání: „Moje vize je taková, že se tu bude prodávat veškerý můj sortiment a k tomu budeme spolu s našimi zákazníky pít čaj z Vyšívaného porcelánu od Dity P., vodu ze skleniček od Bommy, víno taktéž ...“

„Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena Dařbujánová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také