Bydlení

23. července 2014 05:10

zidkovm

Dubaj vybuduje celé klimatizované město

S moderními technologiemi představuje poušť minimální překážky pohodlnému životu.

Dubaj je městem superlativů, peníze z ropy se postaraly o to, že v hlavním městě emirátu Dubaje (který je součástí Spojených arabských Emirátů) dnes stojí nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, jedno z největších obchodních center na světě Mall of the Emirates s umělou sjezdovkou. Ale s jídlem roste chuť. Zanedlouho vznikne ještě větší nákupní centrum pod názvem Mall of the World, které by mělo být největší na světě.

Plány a vizualizace odkryl šejch Mohammed Bin Raschid Al Maktum a vypadají vskutku bombasticky. Jedná se vlastně o celé město s klimatizovaným systémem ulic, které kromě množství obchodů nabídne i wellness zónu, restaurace a v neposlední řadě na 20 tisíc hotelových pokojů a 50 tisíc parkovacích míst. Projekt «Mall of the World» by se měl rozkládat na 750 000 m2. a počítá s návštěvností přes 180 milionů návštěvníků ročně. Termín výstavby a její náklady zatím nejsou známé.

"Chceme Dubaj proměnit v kulturní, turistické a ekonomické centrum pro dva miliony lidí, kteří žijí v naší oblasti," prohlásil šejch Mohammed Bin Raschid Al Maktum.

(mž)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také