Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Důchodce předělal panelák v Kyjevě na barokní palác

Štukařina neboli umění štuku je dovedností, kterou dnes ovládá jen hrstka lidí. Vladimir Čajka z Kyjeva se jí naučil sám a teď ji realizuje na chodbách svého paneláku, který proměňuje v barokní palác.
Vydáno: 02.12.2016
Důchodce Vladimir Čajka propadl štukatérské vášni a svůj panelák předělává v barokní palác

Vstupní prostory, chodby a schodiště jsou achillovou patou nejednoho bytového domu. Můžete mít sebevymazlenější byteček, když do něj ale vstupujete přes zanedbané prostory, okamžitě to vašemu bydlení sráží body.

To naopak společné prostory panelového domu v ulici Rajdužna 11a v Kyjevě nenaznačují, že se nacházíte v paneláku, ale uvádějí vás do barokního paláce. Důchodce Vladimir Čajka je totiž proměňuje v interiér ve stylu Versailles. Chodby a schodiště devítipatrového paneláku pokryl štuky, pseudohistorickými portréty a fotografickými tapetami s palmami, labutěmi a fontánami. Zatím má hotová jen dvě patra, ale pokračuje dál.

[[nid:]]

Pětašedesátiletý důchodce se to naučil sám, původně pracoval jako údržbář a zedník, historie a umění byly jeho vášní. Při jedné příležitosti se naučil dělat štuky. V důchodu už má možnost věnovat se svému koníčku, na  štucích ve svém domě pracuje posledních patnáct let. Sám kupuje sádru i zlatou barvu, sám si odlévá dekorativní sošky.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Hundertwasserův dům v dolním Rakousku najdete 3 km od obce Roiten v údolí Kamptal nazvaném podle řeky Kamp

Hundertwasser dokázal proměnit i roubenku v pestrý klenot

Místo světříků pro vnoučata oblékla Grace Brett sloupy před kavárnou

Háčkující partyzánka: 104letá babička oblékla své město do háčkovaného kabátku

Reklama
Článek je zařazen v: palác, panelák, baroko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama