Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dům uprostřed lesa představuje romantické bydlení na dosah města

Podívejte se, jak žije mladý pár nedaleko Berlína, tedy jen 250 kilometrů od českých hranic.
Vydáno: 15.05.2014
Dřevěný bungalov má jižní fasádu téměř celou prosklenou
Dřevěný bungalov má jižní fasádu téměř celou prosklenou Autor: http://www.ilikearchitecture.net
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Finanční poradkyně Ute Staak a její přítel IT specialista Jürgen Schneider si koupili klidný pozemek v lese blízko německého města Postupim, které leží v dojezdové vzdálenosti od Berlína. Pracovní život páru je poměrně hektický, proto se rozhodli pro romantické bydlení v srdci přírody, které poskytuje skutečný relax. Jejich dům je variací na klasický bungalov, který svým horizontálním charakterem vytváří dokonalý protiklad vertikalitě vrostlých borovic, jež celému pozemku dominují.

Mysleli na návštěvy

Základní požadavek Jürgena a Ute byl větší počet ložnic, tak aby mohli přijímat hosty, dále pak hodně otevřeného prostoru, maximum světla v interiéru a využití přirozené krásy stromů na pozemku. Právě kvůli stromům nebylo navíc možné zastavět příliš velkou část pozemku. A tak vznikla kompaktní budova typově vycházející z tradičního bungalovu. V půdorysu jsou to dvě propojené mírně rotované krychle, jež vytvářejí velmi široce rozevřené „v“. Každá krychle má přibližně 60 m², v jedné se nachází obytná zóna, v druhé zóna klidová, která je určena ke spaní.

Bungalov tvoří dvě spojené krychle. Plocha domu je 120 m²
Bungalov tvoří dvě spojené krychle. Plocha domu je 120 m²
http://www.ilikearchitecture.net

Sever proti jihu

Jako páteř celou délku domu protíná chodba, která je na obou stranách zakončena rozsáhlými okny. Ty vtahují dovnitř venkovní přírodní scenérii, jako by to byly pohyblivé obrazy. Okna zároveň chodbu komfortně osvětlují. Díky této komunikaci uprostřed domu je prostor rozdělen na severní a jižní stranu. Podél jižní fasády, která je zvenku hodně uzavřená se v řadě soustřeďují pomocné místnosti – vchod, kuchyně, koupelny a pracovna. Na straně jižní se nachází obytný prostor s jídelnou a dvě ložnice. Z pokojů na této straně budovy lze vyjít pomocí otevíratelných prosklených stěn přímo na zahradu, cítit vůni borovic a pofukující vánek.

Skříně a zásuvky jsou zabudovány do stěn. A prostor tak vypadá větší
Skříně a zásuvky jsou zabudovány do stěn. A prostor tak vypadá větší
http://www.ilikearchitecture.net

Hra se světlem

Ačkoliv pozemku vévodí stromy s širokými korunami, uvnitř domu není temno ani v méně slunečné dny. Interiéru totiž vévodí bělostná výmalba a vysoké klenuté stropy, které kopírují asymetricky umístěnou střechu, jejíž nejvyšší bod je nad krbem v obývacím pokoji. To posiluje pocit prostornosti a vzdušnosti v celém domě. Některé stěny místností či dveře zabudovaných vestavěných skříní jsou obloženy světlým dřevem. Také prkenná podlaha a dlažba v břidlicové barvě opět odkazují na přírodu, která celý dům obklopuje.

Z obývací zóny lze vyjít přímo pod mohutné borovice
Z obývací zóny lze vyjít přímo pod mohutné borovice
http://www.ilikearchitecture.net

Na jižní straně přetéká prosvětlená čistota interiéru do exteriéru zahrady. Zbytek prosklené jižní fasády je totiž také natřený na bílo. Naopak ostatní stěny domu jsou natřené matnou černou, korespondující s oranžovou kůrou borovic, zelenými korunami stromů a zbytkem zahrady. Na pozemku stojí ještě jedna budova, konkrétně jednoduchá garáž s vjezdem.

(tek)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Dánská rodina Schnackových vsadila na bílý základ, který doplňuje výraznými barvami

Syté a výrazné barvy rozehrály celý byt

Tapeta s vystouplými semišovými pruhy za postelí – Eijffinger (k dostání v Epes Rádes Shop, Dělnická 21, Praha 7), cena 2290 Kč/role

Byt pro manžele, kteří milují Afriku


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama