reklama

Festival designu Czech design week právě začíná

redakce Prima Zoom
8. května 2017
Poprvé po 20 letech se otevře celých 5 poschodí Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze, a to pro 3. ročník festivalu designu Czech Design Week Jaro 2017.
reklama

Jeho cílem není jen představení vystavujících umělců, ale také jejich následná podpora. Sympatická myšlenka tak zprofanované slovo design trochu zlidšťuje a dává tak akci jiný rozměr.

Stejně převapivá jsou i nová zajímavá partnerství. Sony a Preciosa například jen pro tuhle příležitost vytvořili PlayStation 4 posetý křišťály. Marnotratnost? Ne. Bude totiž vydražen pro charitativní účely. Skrze sklo překrásných těžkých váz, pak budeme moci obdivovat práci Jaroslava Bejvla a už tedˇjsme zvědaví na instalaci českých hodinek PRIM, o kterou se postarali Cyril Dunděra a Ondřej Lalák - studenti pražské UMPRUM, kteří už o sobě dali svou tvorbou vědět a jsou příslibem něčeho výjimečného. Prostor bude věnován také módě, soutěžím i setkání se slavnými i začínajícími designéry.

www.czechdesignweek.cz

Adresy lokací:

DUP 36, Národní třída 36, Praha 1

The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7

The Chemistry Design Store, U Lužického semináře 11, Praha 1

Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1

(iva)

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: designSonyPlaystation 4PrahaNárodní třídadesignéřiczech design weekDům uměleckého průmysluPRIMPreciosaCZECH DESIGN, v.o.s.
reklama