Bydlení

25. dubna 2014 04:25

Markéta Zídková

Hotel pro prince Williama a Kate v Austrálii

Při své návštěvě Austrálie se princ William a Kate vydali i do vyprahlého nitra tohoto kontinentu k posvátné hoře Uluru (Ayers Rock).

Princ William a Kate při své návštěvě Austrálie přespali ve vyprahlé pustině na dohled od hory Uluru – největšího jednolitého pískovcového útvaru na světě. Nebyli však nuceni složit hlavu někde v provizorním přístřešku, ale v pětihvězdičkovém hotelu Longitude 131.

Podívejte se, jak vkusně lze postavit pětihvězdičkový hotel, aby zapadl do okolní krajiny, poskytl ochranu, ale neodřízl své hosty od přírody, nicméně jim dopřál veškerý komfort. Hosté mají k dispozici prostornou ložnici, luxusní koupelnu, dokonce i malý bazén, jehož modř prudce kontrastuje s okolním načervenalou polopouští.

Uluru je název hory v jazyce původních obyvatel, v angličtině se hora jmenuje Ayers Rock. Nachází se v Národním parku Uluru – Kata Tjuta. Pro původní obyvatele Alangy má nesmírný význam. Uluru je monolit, který ční 348 metrů nad okolní rovinatou krajinou a do země zasahuje až 5 km hluboko. Dlouhý je 3,6 km a široký 2,4 km. Mění barvu podle slunce. Při západu slunce je oranžový.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky příroda Austrálie návštěva Uluru William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu

Přečtěte si také